Paul McCartney převzal francouzský Řád čestné legie

Britský hudebník a člen slavných Beatles Paul McCartney je ode dneška nositelem nejvyššího francouzského vyznamenání - Řádu čestné legie. Řád zpěvákovi v Elysejském paláci předal francouzský prezident François Hollande. Podle televizní stanice ITV je prvním britským hudebníkem, který toto francouzské ocenění získal.

Paul McCartney převzal Řád čestné legie z rukou francouzského prezidenta Hollanda
8.9.2012 15:52   |  

McCartney, který byl v roce 1997 britskou královnou Alžbětou II. povýšen do šlechtického stavu, získal hodnost důstojníka čestné legie, která je druhá nejnižší v pětistupňové škále, a to za svůj přínos hudbě. Slavnostní události se zúčastnili také členové McCartneyho rodiny.

Mezi nositeli francouzského vyznamenání je řada světových umělců - například zpěvačky Liza Minnelliová a Barbra Streisandová, herec Clint Eastwood nebo spisovatelka JK Rowlingová.

Řád čestné legie v roce 1802 založil Napoleon Bonaparte jako uznání za vojenský, kulturní, vědecký nebo společenský přínos Francii. Uděluje se i lidem, kteří nejsou francouzskými občany. Mezi jeho nositeli je i řada Čechů.

Autor článku: čtk

Komentáře

Čtěte také

Rekordní akvizice: Kofola za 1,4 miliardy ovládla slovinskou Radensku

Rekordní akvizice: Kofola za 1,4 miliardy ovládla slovinskou Radensku aktualizováno

Česká skupina Kofola dotáhla do konce největší akvizici ve své historii. Získala podíl 75,3 procenta ve slovinské minerálce Radenska. Za téměř jeden a půl miliardy korun si tak… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web