Paris Photo v menším českém podání

6.4.2011 16:54   |  

Již čtvrtým rokem výstavní síň Mánes představuje Prague Photo Festival, jenž nabízí rozsáhlou prezentaci současné české fotografie. Akce se snaží vyrovnat velkolepé výstavě Paris Photo v českém měřítku a celkem se jí to daří.

V galerii je k vidění třiatřicet vystavujících subjektů, od významných českých galerií po vysoké fotografické školy, zároveň je festival mediálně napojen na patnáct významných galerií, kde probíhají kvalitní fotografické výstavy (Leica Gallery, DOX, Langhans Gallery).

Prague Photo se snaží propojit prezentaci mladých umělců a tvorbu klasiků české fotografie. Galerie PPF Art zde exklusivně představuje dvanáct nově nakoupených fotografií Jaromíra Funkeho.

Pravidelnou součástí festivalu je ocenění mladého fotografa do třiceti pěti let cenou UniCredit bank, která přinese fotografovi finanční odměnu ve výši padesáti tisíc korun.

Letos odborná porota vybrala fotografii Jana Přibylského, který studuje fotografii na Ústecké univerzitě. Přibylský fotografuje květiny v domácnostech, které reagují na svoje prostředí. Jeho hlavním tématem tak je zkoumání lidské potřeby propojení s přírodou.

Prague Photo Festival

Výstavní síň Mánes

Festival trvá do 10. dubna ((výstavy v ostatních galeriích napojené na Prague Photo potrvají do 6. května)

Hodnocení: 80 %

Autor: Anna Vacková

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web