Natáčení Hobbita skončilo, v českých kinech bude před Vánoci

Fanoušci knih J.R.R. Tolkiena mohou začít slavit. Režisér Peter Jackson totiž dotočil netrpělivě očekávané filmové zpracování románu Hobbit, který se odehrává ve fiktivní Středozemi stejně jako román Pán prstenů. Jeho filmové zpracování přineslo Jacksonovi řadu ocenění.

 Středozemě, domov hobitů, vytvořený týmem Petera Jacksona na Novém Zélandu
9.7.2012 10:34   |  

Filmová trilogie Pán prstenů patří k nejnákladnějším i nejvýdělečnějším filmům historie a režisér si od dvoudílného Hobbita slibuje podobný úspěch.

„Dokázali jsme to!“ napsal na sociální síti Facebook Jackson po poslední klapce filmu. Natáčení obou dílů Hobbita trvalo celkem 266 dní a nyní tvůrci zamíří do střižny.


Čtěte také: Zahraniční filmaři utratili v Česku 1,6 miliardy


První díl nazvaný Hobbit: Neočekávaná cesta se v českých kinech objeví 13. prosince letošního roku. Druhý díl nazvaný Hobbit: There and Back Again budou moci diváci vidět nejspíš přesně o rok později, tedy 13. prosince 2013. Film zatím nemá český název, ale lze jej přeložit jako Hobbit: Tam a zase zpátky.

Světová premiéra prvního dílu se podle internetového serveru IMDB uskuteční již 28. listopadu letošního roku na Novém Zélandu.

čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš: Nový jaderný blok v Dukovanech ať zaplatí ČEZ, peníze na to má

Babiš: Nový jaderný blok v Dukovanech ať zaplatí ČEZ, peníze na to má aktualizováno

Výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany by měla financovat firma ČEZ, řekl ministr financí Andrej Babiš ANO při návštěvě Dukovan. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web