Legendární New Order v základní sestavě vymetli archiv | E15.cz

Legendární New Order v základní sestavě vymetli archiv

Legendární New Order v základní sestavě vymetli archiv
Bernard Sumner z New Order
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
31. ledna 2013 • 15:42
Novinka britských průkopníků New Order vlastně není ani novinkou ani dlouhohrajícím albem. EP Lost Sirens obsahuje skladby, které skupina nahrála souběžně s předchozí deskou Waiting for the Sirens’ Call (2005) a věřila jim natolik, že než aby je vyexpedovala na B strany singlů, plánovala okolo nich obestavit další řadové album. Zároveň je EP labutí písní klasické sestavy, která vzala zasvé krátce po vydání Waiting for the Sirens’ Call.

Napříč osmdesátými a devadesátými lety prodělali tři bývalí členové Joy Division dlouhou anabázi od kytarové hudby přes elektronickou po jejich nenásilné spojení, představující možná to nejhodnotnější z proklínaného popu osmdesátých let.

Album Lost Sirens od New OrderAlbum Lost Sirens od New OrderAutor: Repro E15
Album Lost Sirens

Neortodoxní přístup lemoval nejen nahrávky, ale i živá vystoupení, a tak se známé skladby často objevovaly ve verzích ze studiových originálů netušených. Waiting for the Sirens’ Call čelilo kritice, protože i přes předlouhé nahrávání a značný rozpočet přineslo písničky snad až příliš obyčejné, dominovalo jim navíc znamení doby – podkreslení akustickými kytarami jakožto stvrzení obratu od volnějších forem k písničce.

Materiál na EP je stejně starý, ale ani trochu nezestárl. Rozhodnutí ponechat jej stranou k samostatnému vydání bylo zcela oprávněné. Škoda jen, že u jeho koncertní podoby nebude zpívající basista Peter Hook, jehož zpěv dodával deskám New Order charakteristický melancholický nádech.

New Order: Lost Sirens Vydavatel: Rhino, 2013 Hodnocení: 80 %

Autor: Petr Frinta
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!