Dvojice českých fotografů uspěla v mezinárodní soutěži Sony

Umělecký fotograf Milan Makarský a specialista na snímky zvířat a přírody Petr Krejzl dosáhli velkého úspěchu ve významné mezinárodní soutěži Sony World Photography Awards. Jejich snímky se propracovaly do finále části soutěže věnované amatérům.

 Sony World Photography Awards
2.2.2012 3:00   |  

Makarský se bezejmennou fotografii tváře asijské ženy dostal do užšího finále kategorie Enhanced (upravované fotografie), kterou organizátoři soutěže letos vypsali vůbec poprvé. Na takzvaném shortlistu téže kategorie pak figuruje také slovenský autor Antonios Vlachou. Krejzl naopak uspěl v tradiční kategorii Příroda a divočina s výtečným snímkem žabky listovnice červenooké.

Fotografie Milana Makarského

V aktuálním ročníku soutěže Sony World Photography Awards o celkové vítězství usilovalo přes 112 tisíc snímků, které pocházejí od tvůrců ze 171 zemí. Profesionální fotografové vsadili na globální témata včetně arabského jara, tragédie továrny Fukušima či nejen evropská ekonomická krize a její dopady na obyčejné lidi.

Konečné výsledky budou zveřejněny na slavnostním večeru 26. dubna v hotelu Hilton v londýnské Park Lane. Vítěz hlavní ceny v sekci profesionálních fotografů získá titul L’Iris D’Or a finanční prémii ve výši 25 tisíc dolarů, celkový vítěz amatérské sekce si přijde na pět tisíc dolarů. Všechny oceněné snímky pak budou vystaveny v londýnské galerii Somerset House.

Úchvatný snímek žabky listovnice červenooké od Petra Krejzla

Autor: Stanislav Šulc

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web