Dr. House skončil. Sedl na motorku a odjel za západem slunce

Americká televize Fox v pondělí odvysílala poslední díl oblíbeného seriálu z lékařského prostředí Dr. House. Závěr seriálu nabídl divákům hořkosladký konec osm let trvajícího příběhu s pohřbem, oslavou přátelství i odjezdem hlavního hrdiny na motocyklu po silnici k zapadajícímu slunci.

 Dr. House (Hugh Laurie)
22.5.2012 11:52   |  

Seriál s britským hercem Hughem Lauriem v roli svárlivého, nicméně brilantního doktora Gregoryho House, se na obrazovkách objevil poprvé v roce 2004 a celkem má za sebou 177 epizod. Poslednímu dílu předcházela hodinová retrospektiva s rozhovory s tvůrci, záběry z natáčení a poctami od fanoušků. Tvůrce seriálu David Shore vzpomínal, že House a jeho přítele, onkologa Jamese Wilsona inspirovaly postavy Sherlocka Holmese a doktora Watsona.


Čtěte také: Doktor House skončí po aktuální sezoně


Plný reminiscencí byl i závěrečný díl nazvaný Everybody Dies (Všichni zemřou), v němž se House pomýšlející na sebevraždu ocitne v hořícím domě, halucinuje a před očima se mu vracejí postavy, které se objevovaly v seriálu v předcházejících letech. House se nakonec rozhodne, že ještě bude žít a z hořícího domu se vypotácí. Předstírá ale, že zahynul, takže se může vyhnout vězení i další lékařské praxi. Zatímco jeho kolegové se sejdou k jeho pohřbu, House jde za umírajícím Wilsonem a společně odjíždějí na motorce do západu slunce.

Dr. House v podání Hugha Laurieho

Americká sledovanost klesala, dřív House sledovalo 20 milionů diváků

Dr. House patřil v letech 2005 až 2008 mezi deset nejlépe hodnocených amerických televizních seriálů a objevil se na obrazovkách v 66 dalších zemích včetně České republiky. Americká sledovanost ale v posledních dvou letech klesala na zhruba polovinu z původních 20 milionů diváků, kteří si program pravidelně zapínali.

Seriál byl čtyřikrát nominován na cenu Emmy, ale ani jednou ji nezískal. Lauriemu jeho role vynesla dva Zlaté glóby a dvě ceny amerického hereckého svazu Screen Actors Guild (SAG).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web