Do Česka se vrátí písničkář Leonard Cohen

Do Česka se po čtyřech letech vrátí slavný kanadský písničkář Leonard Cohen. V rámci svého turné Old Ideas World Tour vystoupí 21. července na stejném místě jako v srpnu 2009, tedy v pražské O2 areně. Prodej vstupenek v cenové relaci od 1290 do 5990 korun začne 1. března, uvedli pořadatelé.

Leonard Cohen
25.2.2013 12:33   |  

Turné je věnováno zatím poslednímu studiovému albu nyní osmasedmdesátileté legendy, které s názvem Old Ideas vydal loni po více než osmi letech. Letošní šňůra následuje po vyprodaných World Tour 2008 a World Tour 2009, na která se kanadský bard vydal po dlouhých 15 letech a která včetně dvou pražských zastávek vzbudila vlnu nadšení. Koncert v Praze před čtyřmi lety sledovalo v hale uzpůsobené pouze na sezení podle tehdejších údajů pořadatelů téměř 14 tisíc nadšených diváků.

Cohen se narodil v září roku 1934 v židovské rodině v Montrealu. Svou uměleckou kariéru začal jako básník a literát, který do zhruba poloviny 60. let stihl vydat tři básnické sbírky a dva romány. Teprve poté, ve 32 letech, se pustil na dráhu hudební. Hned se svým debutovým albem Songs of Leonard Cohen z roku 1967 zaznamenal obrovský úspěch, mimo jiné i proto, že deska obsahovala hity jako Suzanne, So Long, Marianne nebo Hey, That‘s No Way to Say Goodbye. Následovalo dalších 11 studiových alb a nesmrtelné písně jako Hallelujah a další.

Za svou kariéru byl v roce 2010 oceněn i prestižní americkou cenou Grammy za celoživotní dílo. Cohenovy písně se ocitly na repertoáru takových světových hvězd, jako jsou U2, R.E.M., Sting, Nick Cave či Johnny Cash.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web