Abramsův dokonalý film pro dvanáctileté | E15.cz

Abramsův dokonalý film pro dvanáctileté

Abramsův dokonalý film pro dvanáctileté
Zásadní nahrávka. Štábu mladých filmařů se podařilo natočit záběry, které je mohou stát život
• 
ZDROJ: bontonfilm
7. září 2011 • 07:15
Stanislav Šulc
Dvojice slavných režisérů a producentů Steven Spielberg a J. J. Abrams (seriály Ztraceni a Fringe) spojila síly a letos do kin uvedla snímek Super 8, jednoznačně nejlepší film pro mladší -náctileté diváky za poslední léta.

Super 8 je kamera, na niž se několik mladíků snaží natočit béčkový horor. Během snímání jedné scény ale blízko nich vykolejí vlak a málem je zabije. Kamera však dále běží a snímá další dění. Partička čeká na vyvolání filmu, když se kolem městečka začnou srocovat vojáci odklízející údajně nebezpečný odpad. Právě nahrávka všem pomůže odhalit, že ve skutečnosti jde o něco mnohem většího a důležitějšího pro celé lidstvo. Zároveň existence nahrávky chlapce dostane do mnoha smrtelných nebezpečí.

Bay a Transformeři hlásají, že vše je jen na hraní

Již náznak zápletky dokazuje, že Abrams si od svého mentora Spielberga bere hodně. Klíčové je dokonalé pochopení a využití žánrových postupů dobrodružného filmu, na nichž Spielberg postavil úspěch mnoha svých filmů (vzpomeňme především Indianu Jonese). Abramsova režijní novinka má neskutečný tah a dynamiku, na hrdiny a diváka se valí jedna dějová peripetie za druhou a v disciplíně „Pobavit“ Super 8 poráží většinu letošních i mnohem slavnějších konkurentů (čtvrté Piráty z Karibiku i třetí Transformery). Zároveň se snímku daří propojit typově skvěle vybrané hlavní hrdiny s divákem, což je hlavní trumf tvůrců.

Super 8

(akční, USA, 112 minut)
Režie: J. J. Abrams
Hrají: Joel Courtney, Kyle Chandler, Elle Fanningová
Premiéra: 8. září
Hodnocení: 80 %

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!