Tradiční značky přivítaly jaro v novém obalu

30.3.2011 9:29   |  

V průběhu února a března se na českém trhu představily v inovovaném tvaru lahví dva světoznámé destiláty. S novým designem přišli výrobci finské vodky Finlandia vodka i míchané 12leté skotské whisky Johnnie Walker Black Label.

Ve znamení ledu

Nová podoba tradičního finského nápoje nese název „Tající led“. Led je ústředním motivem Finlandia vodky od konce šedesátých let, kdy spatřila světlo světa první lahev. Nový obal zachovává tradici finského návrhářství. Již šestá varianta designu lahve je kolektivním dílem týmu vedeného Webbem Blevinsem, vrchním kreativním ředitelem společnosti Brown-Forman, ve spolupráci s finskými návrháři Kennethem Hirstem a Harrym Koskinenem. Novou podobu získaly kromě lahve také logo a etiketa.
Finlandia vodka je k dostání vedle provedení clasic v dalších čtyřech příchutích – brusinka, limetka, grepfruit a mango.

Chutná více než sto let

Designová novinka značky Johnnie Walker se vyznačuje oblejším tvarem a výrazným bočním prolisem. Od doby, kdy se na barových pultech objevila první lahev Black Label, přitom uplynulo více než sto let.
Whisky Johnnie Walker, jež patřila k oblíbeným nápojům Winstona Churchilla, posbírala za dobu své existence nejvíce ocenění mezi skotskými. Její současnou podobu vytvořil vnuk Johna Walkera Alexander v roce 1909. Od té doby je složena z více než 40 vybraných sladových a obilných whisky zrajících v dubových sudech.

Řadu Johnnie Walker doplňují ještě pětiletá Red Label, 15letá Green Label, 18letá Gold Label a 60letá Blue Label.

Autor: Petr Dašek

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web