Na živou stravu do Biogurmánie

Nebojte se, nelákáme vás na nějaké brouky, kteří se polykají syroví, i když i to se v lepších restauracích občas stává a třeba nejlepší evropská restaurace Noma nabízí v rámci předkrmů živou krevetku. Naopak živá či syrová strava (v originále raw food či living food) je zvláštní odnoží vegetariánství. A také módním trendem vyhledávaným zastánci zdravého životního stylu.

 Cuketové špagety v Biogurmánii
22.8.2012 13:08   |  

I když raw food frčí hlavně v Americe, před pár týdny vznikla první raw food restaurace také v Praze. Biogurmánia Jelica však není čistě raw food restaurací, neboť nabízí i konvenční stravu, tedy běžné pokrmy s masem v biokvalitě (biomaso vozí z Rakouska, biozeleninu zase většinou z Itálie), což umožní společnou návštěvu partnerů, z nichž jeden experimentuje s vegetariánstvím a živou stravou, zatímco druhý stojí na opačné straně barikády.


Čtěte také: Nejlepším moravskoslezským receptem je kančí pečeně


Při naší návštěvě jsme se zaměřili právě na raw food, tedy na jídlo, které neprochází žádnou chemickou či tepelnou úpravou (samozřejmě ani žádná z použitých surovin), neboť ta dle příznivců živé stravy ničí výživové hodnoty v potravinách a mění jejich molekulární strukturu. Dá se však ještě mluvit o jídle? A pokud ano, nejsou raw food pokrmy poněkud stereotypní či nudné, když je připravujete pouze ze syrového ovoce, zeleniny, semen a ořechů?

Poněkud nezvyklé

Paradoxně ne. Lidská fantazie je opravdu široká a v rámci živé stravy lze vykouzlit poměrně cokoliv – třeba „rýže“ se připravuje ze syrového květáku, zatímco hranolky nahradí kedlubna. V Biogurmánii jsme na začátek ochutnali carpaccio z červené řepy, podávané s rukolou, které bylo krásně šťavnaté s nádechem zázvoru a sirupu z agáve. To je ovšem klasika, již známe z mnoha jiných restaurací, stejně jako tradiční španělské gazpacho, tedy studenou rajčatovou polévku, přinášející v horkém létě příjemné osvěžení. Zatímco rajčatové gazpacho je nám chuťově blízké, druhá raw food polévka připravená z dýně a mrkve a ochucená pomerančovou šťávou se zázvorem už je pro běžného konzumenta náročnějším pokrmem, neboť její chuť je na hony vzdálená od klasických vařených dýňových či mrkvových polévek, jež máme vyzkoušené.

Carpaccio z červené řepy

Špagety z cukety

Naopak vitariánská variace na špagety byla skvělá. Dlouhé nudle ze syrové cukety s rajčatovým a bazalkovým pestem ochuceným medvědím česnekem chutnaly báječně a vůbec nevadilo, že bylo všechno syrové. A stejně příjemně nás překvapila lahodná kedlubnová raviolka s fíkovou náplní či křehká tortilla připravená ze sušené cukety, naplněná ořechovým sýrem (nikoli sýrem s ořechy, ale sýrem připraveným zvláštní technikou právě z ořechů). Také v tomto případě kuchař vykouzlil přirozené jídlo, při kterém si člověk ani neuvědomí, že vlastně konzumuje živou stravu. A tak by to mělo být.

Jenže nabídka raw food jídel v Biogurmánii je zatím poněkud úzká, takže si člověk nemůže moc vybírat. Výhodou naopak je, že zde vedle raw food předkrmů a hlavních jídel najdete i zajímavé a chutné dezerty, ať už jsou to třeba sorbety (samozřejmě bez cukru) či domácí zmrzliny (bez mléka). Anebo výtečné palačinky z banánů, plněné čokoládovou pěnou z kakaových bobů.

Shrnuto a podtrženo, i když člověk není vegetarián či přímo vitarián, Biogurmánia stojí rozhodně za návštěvu, neboť je dalším zářivým bodem na stále pestřejší gurmánské mapě metropole a navíc značně posouvá hranice mezi možným a nemožným.

*
===== E15 hodnotí =====
menu * * * 1/2
obsluha * * * *
prostředí * * * 1/2
sociální zařízení * * * 1/2
ceny vyšší standard
celkový výsledek * * *1/2
nejvíce je 5 hvězdiček / nejméně 1
hvězdička
===== Z nabídky ===== Gazpacho (raw food) 70 korun, cuketové špagety s pestem (raw food) 135 korun, ravioli z kedlubny s fíkovou náplní (raw food) 160 korun, zeleninová tortilla plněná ořechovým sýrem (raw food) 120 korun, jehněčí koleno s pečenými fazolkami 280 korun, pečené papriky plněné masem 160 korun

Autor: Libor Budinský

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web