Libanonské pohlazení v pražském Safíru

30.3.2011 8:32   |  

Stěžovali si nedávno kamarádi: „Samé luxusní restaurace. Poraď nám nějaký dobrý fastfood, kam člověk může skočit na rychlý oběd. Jestli tedy něco jako dobrý fastfood vůbec existuje.“ Na chvilku jsem se zarazil a přemýšlel. Po pravdě, v KFC jsem v životě nebyl a do „mekáče“ chodím jenom na kafe. Když musím. Už jsem si myslel, že je zklamu, ale pak se mi rozsvítilo.

Přestože do fastfoodů téměř nechodím, jeden mám docela rád. Jmenuje se Safír a najdete ho v druhém patře Obchodního centra Nový Smíchov. Přestože zde sídlí alespoň patnáct restaurací, chodím pouze sem. V Safíru totiž připravují vyhlášené libanonské speciality.

Cizrna s cizrnou

Mnoho známých mi už potvrdilo, že tak skvělý humus, tedy slavnou arabskou pomazánku z cizrny a sezamové pasty tahini, jinde v metropoli nemají. Humus si můžete dát buď samotný s chlebovou plackou, nebo jako doplněk k falafelům, což jsou karbanátky z cizrny. Zní to trochu jako hláška z Karlíkovy továrny na čokoládu (k zelí se nejvíc hodí zelí), ale je to tak: jíte vlastně vařenou cizrnu s cizrnou smaženou (falafel menu patří v Safíru k těm nejoblíbenějších, ale není se čemu divit, neboť třeba v Jordánsku, odkud pochází zdejší šéfkuchař, představují falafely typickou snídani).

Ajran nebo bulgur

V Safíru vaří skvěle. Díky velkému zájmu zde mají téměř stále plno, díky čemuž jsou všechna jídla stále čerstvá. Podle znalců, kteří mají rádi arabské speciality, tu dělají jeden z nejlepších gyrosů v Praze (talíř masa s naloženou mrkví, zelím a pálivou omáčkou vyjde na 99 korun – a ještě vám přidají ajran, což je zvláštní jogurtový nápoj s nasekanou mátou). Z dalších předkrmů zkuste osvěžující tabbouleh, lehký salát z bulguru, do kterého se přidávají rajčata, petrželka a citronová šťáva. Samozřejmě zde dostanete i vinné či zelné listy, podávané s tzatziki, a také vyhlášenou pomazánku z baklažánu, které se říká baba ganoush. Osobně si dávám nejčastěji humus, libanonský salát a kuskus, který však nabízejí také jako hlavní jídlo s kuřecím masem a zeleninou.

Plný talíř dobrot

Vedle lehkých zeleninových předkrmů si můžete objednat celou řadu plnohodnotných jídel z denní nabídky. Oblíbené jsou například grilované jehnečí párky, nakládané kuřecí maso či pečené hovězí s lilky. A nebo plněné bramhodnotí bory orient, případně kuřecí roláda. Hlavní jídla se většinou pohybují v cenách kolem 120 korun. Nejlepší způsob, jak poznat širokou nabídku lahodných specialit, je objednat si od všeho něco. Stejně tak to dělají arabské rodiny, které v tomto podniku tvoří minimálně polovinu zákazníků. Pěti- až šestičlenná rodina si na stůl přinese několik předkrmů a hlavních jídel a pak všichni společně jedí ze všech talířů. Pro nás je to možná poněkud nezvyklé, ale rozhodně výhodné.
Pokud chcete mít zážitek z arabského světa se vším všudy, pak si musíte po jídle dopřát sklenku vyhlášeného sladkého mátového čaje (v Maghrebu se obvykle pijou tři sklenky – na život, na lásku a na smrt) a k tomu ochutnat jednu ze zdejších sladkostí. Samozřejmě můžete zkusit legendární baklavu, ale daleko lepší je kokosový moučník harisa s medem či ořechy. Co dodat závěrem? Snad jen to, že v Safíru dostanete za pár korun hodně arabské muziky.

Autor je publicista

Z nabídky

Falafel menu 89 korun, vinné listy 89 korun, kuřecí roláda 129 korun, plněné brambory orient 89 korun, kuskus s kuřecím masem a zeleninou 109 korun, kokosová harisa 25 korun

E15 hodnotí

menu * * *
obsluha * *
prostředí * *1/2
sociální zařízení chybí
ceny běžné ceny
celkový výsledek * *1/2
nejvíce je 5 hvězdiček - nejméně 1 hvězdička

+

nejlepší humus ve střední Evropě

-

neosobní atmosféra obchodního centra

Autor: Libor Budinský

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web