YouTube začíná blokovat stahovací služby. Porušují podmínky

Používáte některou ze služeb, které umožňují stahování videí a extrahování MP3 z YouTube? Moc dlouho už to možná dělat nebudete, YouTube se totiž začíná těmto službám věnovat a rozesílá jím varovné dopisy. Porušují podmínky videoportálu.

YouTube
20.6.2012 16:15   |  

V těch se mimo jiné píše, že API YouTubu nelze použít k jakékoliv modifikaci a stahování. Důvody jsou vcelku zřejmé, na portálu je totiž většina obsahu publikovaná s patřičnou autorskou licencí a tímto krokem tedy YouTube chrání vlastníky. Kdyby se neozval, hudební a filmový průmysl by mohl přestat na YouTube umisťovat kvalitní obsah, poněvadž by neměl jistotu, že se z portálu nestane jen warezový distribuční kanál.

Zároveň chrání YouTube i sebe, stažením videa totiž přichází o případnou reklamu, která se zobrazuje v jeho přehrávači. No a reklama je jediným příjmem celého portálu.

Populárním stahovadlem videí z YouTube je třeba Savevid.com, ten zatím ale žádný dopis neobdžel

Případy několika zablokovaných služeb, které používaly právě YouTube, zmiňuje třeba TorrentFreak.

Autor článku: Jakub Čížek, Živě.cz

Komentáře

Čtěte také

Čeští manažeři řeckého OPAP nakupují akcie loterijního monopolu

Čeští manažeři řeckého OPAP nakupují akcie loterijního monopolu

Akcie řeckého loterijního monopolu OPAP zažívají od začátku letošního roku těžké časy. Jejich hodnota se snížila kvůli politické nejistotě v Řecku o přibližně pětinu na včerejší… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web