Vychloubání na Facebooku usvědčilo čtyři české výtržníky

Čtyři mladíci z Brněnska doplatili na svou hloupost, když se na sociální síti Facebook pochlubili svým netradičním nočním výletem. Mladíci jedné červencové noci přelezli plot areálu Wellnes Kuřim. V akvaparku se vykoupali a také vloupali do stánku s občerstvením. Z něj vzali zmrzlinu a poté se pustili do zmrzlinové bitvy. Policie nyní povedený čtyřlístek stíhá.

 facebook
14.8.2012 13:46   |  

„Partička se opravdu skvěle pobavila. Byla na sebe hrdá, když se zmínka o jejím počínání objevila na sociální síti,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek a dodal, že výtečníkům je od 16 do 24 let a jsou stíháni pro krádež.

Zmínka na Facebooku ale neunikla kriminalistům, kteří se záležitostí začali zabývat a Facebook je bezpečně přivedl až k pachatelům. Případ je jednou z kauz, která naznačuje, že policie začala monitorovat i dění na internetu a sociálních sítích.

Na Facebook 'dojeli' i jiní

Česká policie není výjimkou, ve světě již mnoho lidí doplatilo na svoje chvástání nebo závislost na Facebooku. V roce 2009 měl například v USA zloděj diamantových šperků takové nutkání podělit se o radost z lupu na Facebooku, že svůj status vložil přímo z počítače majitelky domu. K jeho smůle se ale z něj zapomněl odhlásit. Policii tak výrazně ulehčil práci.


Čtěte také:

Facebook, Zynga a teď i Groupon: internetoví dravci zklamali

V papírové poště brzo čekejte pohlednice z Facebooku


V Británii se pro změnu na devět měsíců podíval do vězení muž, který fingoval zranění při autonehodě. Podvodník Graham Loveday tehdy vysoudil náhradu škody za psychickou újmu a poškození páteře. U soudu tvrdil, že má panickou hrůzu z cestování a je upoután na kolečkové křeslo. Jenže na svém profilu zveřejnil fotografie z dovolené v Itálii, kde vypadal 'šťastně a uvolněně'. Pojišťovna, která podvodníkovi vyplácela odškodnění tehdy nelenila a zažalovala jej.

Vězení hrozí paradoxně i vězeňskému dozorci, který se nedávno podruhé oženil. Zapomněl se ovšem se svojí první ženou rozvést. První manželka narazila na Facebooku na jeho profil, kde se objímá s novou ženou u svatebního dortu. Dozorce se poprvé oženil v roce 2001 a osm let později se od manželky odstěhoval. Později si změnil jméno, našel si novou partnerku a vzal si ji. Muž se obhajoval tím, že neměl na ukončení předchozího manželství čas.

Autor: čtk, Miloslav Hamřík

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web