Restauratérka šikanovala nespokojenou zákaznici po internetu

O tom jaká úskalí může přinést negativní ohodnocení restaurace na internetu se přesvědčila Elayna Katz z Kanady. Spolumajitelka jedné restaurace jí vytvořila na sex seznamce falešný profil. Udělala to proto, že žena zveřejnila na webu negativní hodnocení na její podnik.

 Ilustrační foto (Foto:ČTK)
7.9.2012 14:23   |  

Marisol Simoes byla shledána vinnou pro čin pomluvy ve čtvrtek. Nespokojená zákaznice v recenzi napsala, že obsluha byla pomalá, donesla jí těstoviny s nakrájenými olivami přesto, že žádala o jídlo bez oliv a chtěla i po vrácení talíře zaplatit obě jídla.

Simones kromě založení falešného profilu poslala několik silně sexistických mailů šéfům postižené ženy. Vydávala se v nich za ni a psala o tom, že je tygr v ložnici, že prodělala změnu pohlaví a že má oblibu ve skupinovém sexu. Zveřejnila i inzerát s její fotografií v rubrice „Muž hledá muže“.


Čtěte také:

Lidé v Praze si nechrání své bezdrátové sítě


Policie podle IP adresy vysledovala počítač, ze kterého byl falešný profil vytvořen. Soud konstatoval, že mezi maily, profilem i zprávě na webových stránkách restaurace byla nápadná podobnost. Ačkoli obžalovaná tvrdila, že počítač mohli využívat i její manžel a manažer restaurace, soud uvěřil jejich výpovědi, ve které oba takové počínání popřeli.

„Nechci být škodolibá, ale cítím zadostiučinění,“ připustila poškozená žena, která doufá, že dva a půl roku utrpení je už za ní, a dodala: „Internet může být použitý jako zbraň.“

Autor: Miloslav Hamřík

Komentáře

Čtěte také

Protonové centrum prodloužilo svůj úvěr, až do roku 2033

Protonové centrum prodloužilo svůj úvěr, až do roku 2033

Soukromá pražská ozařovací klinika slaví další krok k ekonomické stabilizaci. Pět dní poté, co Protonové centrum (PTC) uzavřelo standardní smlouvu se Všeobecnou zdravotní… více

Mobilní web