Nové turistické mapy Seznamu: podrobné a s hledáním tras

Nové turistické mapy Seznamu: podrobné a s hledáním tras
12. července 2012 • 15:47
Plánujete výlet? Zkuste nové turistické mapy od Seznamu. Ode dneška jsou velmi podrobné a umí hledat trasy pro pěší i po turistických značkách.

Seznam dnes provedl dříve avizovanou inovaci turistických map na svém webu www.mapy.cz. Nové podrobné mapy s měřítkem 1 : 5000 mají také novou funkci plánovače, který umí vyhledat cestu výletu po turistických značkách.

MapaMapaAutor: Živě.cz
Podrobnější měřítko a možnost hledání tras pro pěší po turistických značkách

Němci objevili neznámý exemplář mapy z 15. století

2 km po červené, pak vpravo na zelenou

Turistické mapy Seznamu jsou aktuálně nejpodrobnější volně dostupné mapy pro turistiku. Doposud byly k dispozici v měřítku 1 : 50 000, ovšem aktuálně jsou desetkrát přesnější. Vyzkoušet je můžete jak na webu, tak v mobilních aplikacích.

MapaMapaAutor: Živě.cz
MapaMapaAutor: Živě.cz
V širším měřítku je pěkně vystínovaný terén. Po přiblížení můžete studovat detaily

MapaMapaAutor: Živě.cz
Turisticky zajímavá místa mají popisky. Týká se to i významnějších rozcestí turistických tras

Nové turistické mapy jsme na server Mapy.cz nasadili spolu s plánovačem tras pro pěší a turisty. Ten má všechny funkcionality, na které jsou naši uživatelé již zvyklí z běžného plánovače, navíc však dává pro pěší chůzi na výběr, zda navigovat po turistických značkách, či například ve městech hledat nejkratší cestu v místních uličkách a po chodnících,“ objasňuje nové funkcionality plánovače tras Adam Chvaja, produktový manažer služby Mapy.cz ze Seznam.cz.

MapaMapaAutor: Živě.cz
Vyhledání trasy pro pěší. Můžete si zvolit, zda chcete jít po běžných cestách, nebo i po turistických značkách. Výsledkem je přehledný itinerář a můžete si zobrazit i výškový profil trasy

Chystají se bleskové aktualizace map

MapaMapaAutor: Živě.cz
Mapy.cz nabízí pohledy na mapu. Všude si můžete nechat zapnout zobrazení značených turistických tras, nově však nelze tyto informace vypnout právě při zobrazení turistických map. Přitom by se hodila možnost zobrazení buď značek jen pro pěší, nebo jen cyklotras

Mapy jsou jednou z klíčových služeb Seznamu. Průběžné inovace, jako je ta dnešní, urychluje loňská akvizice digitální divize PLANstuida. Kromě toho Seznam při přípravě map spolupracuje s Geodisem.

Autor: Živě.cz, David Polesný
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!