Na Twitteru má účet Hitler i Goebbels, Němcům se to nelíbí

Na Twitteru přibývají účty se jmény nacistických pohlavárů. To se příliš nelíbí německým uživatelům této internetové sociální sítě a snaží se účty falešných Adolfů Hitlerů, Josephů Goebbelsů či Rudolfů Hessů nechat zrušit. Zatím však ne příliš úspěšně, napsal německý týdeník Der Zeit.

Adolf Hitler
19.7.2012 17:32   |  

Podle něj má na Twitteru svá konta i s originálními fotografiemi téměř celá nacistická elita včetně nechvalně známého lékaře z vyhlazovacího tábora v Osvětimi Josepha Mengeleho. Například Hitlerův profil obsahuje vedle jeho výroků i nacistické symboly jako hákový kříž nebo říšskou orlici, které jsou v Německu zakázané.

Většina těchto falešných účtů je ve španělštině a v tomto jazyce také jejich majitelé na síti komunikují. Z účtu @AdolfHitler bylo odesláno přes 8600 krátkých zpráv; v těch posledních údajný diktátor podle Die Zeit jakoby znovu prožíval druhou světovou válku. „Dneska jsem vstal a dostal chuť napadnout Polsko,“ sdělil kupříkladu svým následovatelům nepravý Hitler. K rasistickým vyjádřením se prý neuchyluje.

Němečtí uživatelé Twitteru tyto falešné nacistické účty objevují většinou náhodou a snaží se je označovat jako nežádoucí, aby je správce sítě zrušil. V současnosti takto bojují proti kontu, jehož majitel se vydává za jednoho z hlavních organizátorů nacistického holokaustu Adolfa Eichmanna.


Čtěte také:

Čeští akademici sepsali monumentální dílo o zániku

Klaus: Korektnost nesmí zamlžit historické okolnosti odsunu Němců


Problém s nepravými nacisty na Twitteru není nový. Už před dvěma roky Němce pobouřil účet @Heil_Hitler_88, jehož majitel prostřednictvím něj šířil nacistickou propagandu, která je v Německu trestná. Po řadě protestů nakonec Twitter tento účet opravdu smazal. Žádný automatický systém, který by rozpoznával a filtroval tato evidentně falešná konta, ale síť zjevně nepoužívá, poznamenal Die Zeit.

Falešná konta jsou přitom podle týdeníku v rozporu s pravidly používání Twitteru, která zakazují vydávat se za jinou osobu. Na rozdíl od zákazu obscénních nebo pornografických líčení nicméně tato pravidla výslovně nezmiňují nacistickou propagandu.

Ta je v Německu zakázaná zákonem. Twitter však sídlí v USA a na rozdíl od jiných velkých internetových společností jako Facebook nebo Google nemá v Německu ani pobočku. Podle Die Zeit je sporné i uplatňování dalších regulí Twitteru na tento případ.

Nacističtí zločinci nejsou jedinými historickými osobnostmi, které mají na populární síti „své“ účty. Jak upozornil specializovaný server meedia.de, na Twitteru vystupuje i Napoleon Bonaparte, Julius César nebo Josif Stalin.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web