Linkedin napadli hackeři, ukradli přes 6 milionů hesel

Hackerům se podařilo nabourat do profesní internetové sociální sítě Linkedin. O svá hesla přišlo 6,4 milionu uživatelů, hackeři možná mají k síti stále přístup.

 Hackeři
7.6.2012 10:04   |  

Sociální síť únik dat potvrdila. „Situaci stále vyšetřujeme,“ uvedl na firemním blogu inženýr Vincente Silveira. Linkedin zaslal postiženým emaily s informací o tom, že jejich staré heslo je zablokované a s návodem, jak si nastavit nové heslo.

Podle bezpečnostního experta firmy Rapid7 Marcuse Careye se hackeři uvnitř sítě Linkedninu pravděpodobně pohybovali po několik dní. Soudí tak na základě analýzy druhu dat, které narušitelé odcizili. „Zatímco Linkedin útok vyšetřuje, útočníci mohou mít síti stále přístup,“ řekl agentuře Reuters. „Uživatelé, kteří už svá hesla změnili, si je možná budou muset měnit podruhé.“ Linkedin tuto možnost odmítl komentovat.


Čtěte také:

Nákupy Čechů čím dál víc ovlivňují sociální sítě

Hackeři zveřejnili část zdrojového kódu antiviru Norton


Linkedin má na celém světě přes 161 milionů uživatelů. Sociální síť, která stejně jako další podobné firmy sídlí v kalifornském Moutain View, má 61 procent uživatelů mimu Spojené státy.

Dosud firma odhalila 6,4 milionu odcizených hesel. Hackerům se ale nepodařilo ukrást také jim odpovídající emailové adresy, takže se nemohou jednoduše přihlásit k uživatelským účtům a získat tak další data.

Někteří experti oslovení Reuters tvrdí, že Linkedin k zakódování dat používá jednoduchou techniku šifrování, která hackerům umožnila hesla snadno získat. Silveira uvedl, že firma začala nedávno zavádět nová bezpečností opatření, která zahrnují důkladnější ochranu uložených hesel.

bru

Komentáře

Čtěte také

Babiš loni dostal od svého Agrofertu mzdu přes 200 milionů čistého

Babiš loni dostal od svého Agrofertu mzdu přes 200 milionů čistého aktualizováno

Miliardář a ministr financí Andrej Babiš dostal loni od skupiny Agrofert, kterou stoprocentně vlastní, mzdu 200,9 milionu korun po zdanění. Uvedl to v majetkovém přiznání, jehož… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web