Kingston uvádí nejvýkonnější flash disk s kapacitou 1 TB pro USB 3.0 | E15.cz

Kingston uvádí nejvýkonnější flash disk s kapacitou 1 TB pro USB 3.0

Kingston uvádí nejvýkonnější flash disk s kapacitou 1 TB pro USB 3.0
Supervýkonný flash disk Kingston
• 
ZDROJ: YouTube

Karel Javůrek

Společnost Kingston představila dva nové modely do své řady výkonných flash disků, které se pyšní vysokou rychlostí čtení i zápisu.

Na pouhé mezigenerační zvýšení rychlosti je zaměřen flash disk DataTraveler Ultimate (třetí generace) s rychlostí čtení 150 MB/s a při zápisu pak 70 MB/s. K dostání by měl být ve standardních kapacitách 32 GB či 64 GB, cena zatím nebyla uvedena, měla by ale odpovídat konkurenčním flash diskům v této třídě.

Zajímavější je ale flash disk Kingston DataTraveler HyperX Predator, který má kapacitu až 1 TB a jeho rychlost čtení je až 240 MB/s a zápis slušných 160 MB/s. Tyto rychlost lze samozřejmě dosáhnout jen při připojení přes rozhraní USB 3.0. Kingston se chlubí i kvalitní zpracováním šasi.

V prodeji se nyní objeví zatím 512GB verze za cenu kolem 1 750 dolarů (přibližně 40 tisíc Kč s DPH), terabajtový model bude k dispozici do konce prvního čtvrtletí. Cenu lze pochopitelně předpokládat přibližně dvojnásobnou. Kingston u těchto flash disků nabízí pětiletou záruku, což je jistě pro tento typ produktů poměrně zajímavá nabídka.

Zdroj: Živě.cz

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!