Jaroslav Kovář: seniorní YouTuber přilákal desetitisíce fanoušků | E15.cz

Jaroslav Kovář: seniorní YouTuber přilákal desetitisíce fanoušků

Jaroslav Kovář: seniorní YouTuber přilákal desetitisíce fanoušků
Jaroslav Kolář
• 
ZDROJ: Jaroslav Kolář
28. června 2016 • 12:57
Jaroslav Kovář se od všech ostatních youtuberů liší především věkem. Je mu dvaačtyřicet. Patří k méně známým, ale o to zajímavějším. Za dva roky co na YouTubu publikuje má na svém kanále přes 500 videí. Co se týče odběratelů, tak překonal hranici 32 000 návštěvníků a získal 4 miliony zhlédnutí videí.

Hraje na YouTube nějakou roli věk autora?

Jsem historicky první čtyřicátník, který v Česku překonal hranici 10K subs. Do toho okamžiku byl YouTube vnímán jako pouze pro mladé a já měl tu odvahu vstoupit někam, kam se moji vrstevníci neodvážili. Na YouTube ale sleduji jiné hodnoty, než počet odběrů nebo věk. Zajímá mne spíš počet zhlédnutí a celková doba sledovaných videí, tedy to, jestli moje videa lidi zajímají.

Jaké to bylo, začít jako dospělý natáčet na YouTube. Má to nějaká svá specifika?

Prohlédněte si fotogalerii

V čem je hlavní rozdíl?

Mluvím a vystupuji úplně jinak. Vzhledem k tomu, že jsem lektor a školím ve firmách, musím přehazovat myšlení a vystupování. Někdy se pak přistihnu, že když školím zákazníky, tak začínám mluvit rychle a musím se krotit a zvolnit tempo. To je asi to nejvíc, co musím řešit. Uvědomit si, ke komu mluvím. Je to firemní zákazník, nebo divák YouTube. A co se týče osobního života, mám úžasnou přítelkyni, která mne v YouTube podporuje. Sama být YouTuber nechce a ani nechce být se mnou ve videích, ale mám její plnou podporu.

Jak byste specifikoval svou tvtorbu?

Je postavena na čtyřech směrech. Nejraději mám vlogy, kde se vyjadřuji k různým tématům. Pak mám velkou sérii vtipů, kterých už je přes 250, cílem je 365 (jeden na každý den v roce) a tam sérii patrně ukončím. Začal jsem se věnovat i LP a při hraní občas vyprávím příběhy ze života. A poměrně novou záležitostí jsou moje „sportovní“ videa. Rozhodl jsem se totiž zapracovat na svém zdraví. Letos už mám jedenáct kg dole, zaběhl jsem dvakrát půlmaratón a zvládl jeden triatlon. A z toho natáčím videa. Jsem rád, že to slouží mým divákům jako inspirace. Jsem totiž diabetik a nefunguje mi štítná žláza. Snažím se svým přístupem motivovat ke sportovním aktivitám. Není důležité, jestli doběhnu půlmaratón jako poslední, je důležité, že to ve zdraví zvládnu. A když to dokáže 42 letý YouTuber, tak to musí dokázat i malý hater.

Čtěte celý rozhovor: YouTuber, který vyrůstal s ábíčkem

Autor: ABC
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!