Francie se obává víkendového kolapsu dopravy

6.7.2012 10:51   |  

První prázdnivý víkend má být ve Francii ve znamení hromadných odjezdů k moři. Proto ve městech a na dálnicích mohou vznikat zácpy. Zmatků se obávají i železniční a letečtí dopravci.

Na silnicích a železničních trasách ve Francii se tento první prázdninový víkend očekávají miliony cestujících. Na dráze vyjede podle agentury AFP na 2000 rychlovlaků a 500 klasických souprav s celkem více než 1,2 milionu lidí. Velké zácpy aut se tradičně čekají hlavně v sobotu dopoledne na dálnicích vedoucí ke Středozemnímu moři.


Také čtěte: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/narod-se-stehuje-na-jih-milion-cechu-miri-na-dovolenou-777189


V Paříži má být největší provoz na Lyonském nádraží, kde se od dneška do neděle očekává 300.000 cestujících, uvedly francouzské státní dráhy SNCF. Vlaky odtud jezdí na jih země, a stejný cíl má i většina místních obyvatel mířících na dovolenou a také zahraničních turistů.

čtk

Komentáře

Čtěte také

Německo půjčí Ukrajině půl miliardy eur, podpoří soukromé investice

Německo půjčí Ukrajině půl miliardy eur, podpoří soukromé investice

Německo poskytne Ukrajině půjčku 500 milionů eur (13,8 miliardy korun) a chce pobízet firmy k investicím na Ukrajině. Opatření by měla pomoci nastartovat ukrajinský hospodářský… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web