Domažlice mají opravené nádraží | E15.cz

Domažlice mají opravené nádraží

26. srpna 2008 • 00:00
Cestujícím začalo na počátku srpna sloužit po dvouleté rekonstrukci opravené domažlické nádraží.

Jedná se především o úplně novou odbavovací halu s moderním sociálním zařízením pro zákazníky, ale také plošinu pro vozíčkáře, moderní digitální tabule s odjezdy vlaků i nový staniční rozhlas. V celé stanici je nový kamerový systém, opravou prošla fasáda, střecha i vnitřní prostory pro zaměstnance ČD a budova má kompletní zateplení. Právě kamerový systém výrazně zvýší bezpečnost na celém nádraží.

Nemonitoruje jen dění v nové hale, ale i venku před stanicí. Rekonstrukce domažlického nádraží je společným projektem Českých drah a Správy železniční dopravní cesty, na nákladech 46 milionů korun se podílely obě společnosti. Odbavovací hala a kancelářské prostory patří Českým drahám, prostřední budova s technologickým zařízením, kde jsou výpravčí, je SŽDC.

„V přízemí prostřední technologické budovy je peronní výpravčí, který vypravuje na nástupištích vlaky, v prvním patře pak hlavní výpravčí.

Je tu umístěna technologie zabezpečovacího zařízení pro stanici Domažlice, dálkové zabezpečení pro výhybnu Radonice na trati do Plzně a dálkové ovládání odbočky Pasečnice, kde se trať dělí na směry do České Kubice a do Klenčí pod Čerchovem a dále do Tachova,“ vysvětlil podrobněji za SŽDC Václav Šťastný, ředitel Stavební správy Plzeň. Budova, kde byly původně umístěny pokladny, by měla sloužit komerčním účelům.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!