Most má nový nákupní park | E15.cz

Most má nový nákupní park

16. června 2009 • 00:00
Na konci dubna přivítal své první návštěvníky Nákupní Park Most, který se nachází v obchodní zóně v jihovýchodní části města. Na ploše 6500 metrů čtverečních se otevřela desítka nových obchodů. Developerem projektu je dánská společnost TK Development, investorem Euro Mall Bohemia a generálním dodavatelem Gemo Olomouc. Správu centra bude zajišťovat společnost EMCM.

Celková výše investic do projektu po dokončení druhé fáze dosáhne 200 milionů korun. Nákupní Park Most je situován v dopravně velmi dobře dostupné lokalitě, a to jak pro příjezd automobilem, tak i městskou hromadnou dopravou. V rozvíjející se obchodní zóně v blízkosti Pražské ulice se již nachází několik diskontů a hobbymarketů. Součástí nákupního parku je také 160 parkovacích míst, jejichž počet se rozroste o dalších 80 po dokončení druhé fáze. Ta počítá s vybudováním čtyř obchodních jednotek na ploše o velikosti přibližně dva tisíce metrů čtverečních. Zahájení stavebních prací druhé fáze a její následné otevření se předpokládá už v příštím roce.

#####Dobrá dostupnost ze všech směrů

Spádová oblast nákupního parku zahrnuje 75 tisíc obyvatel do 10 minut jízdy, 130 tisíc obyvatel do 20 minut jízdy a až 275 tisíc obyvatel do 30 minut jízdy. Kromě obyvatel Mostu je nákupní park dobře dostupný také například občanům Litvínova a občanům žijícím v blízkosti německých hranic. „Jsme přesvědčeni, že v této části Mostu koncept nákupního parku chyběl a vhodně doplňuje nabídku stávajících prodejen. Společně tak vytváří silnou obchodní zónu, kde si zákazník vybere ze širokého sortimentu zboží. Snažili jsme se vylepšit i celkovou dopravní infrastrukturu této oblasti tím, že jsme se podíleli na vybudování nového kruhového objezdu ve Velebudické ulici,“ uvedl zástupce generálního ředitele TK Development Rostislav Novák.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!