DavCor přichází s programem „zelená kola“ | E15.cz

DavCor přichází s programem „zelená kola“

29. července 2008 • 00:00
Pražský developer DavCor představil nový projekt Cibulkova vinice v Praze 5-Košířích. Komplex se nachází v atraktivní rezidenční lokalitě nedaleko přírodní rezervace Vidoule a bude mít k dispozici 200 nových bytů.

Stavební práce mají být zahájeny na jaře 2009 a první bytové jednotky budou zájemcům k dispozici na konci roku 2010. Celkové náklady se odhadují na zhruba 920 milionů korun. Projekt bude mít bytové jednotky o velikosti 1+kk až 5+kk. Na rozdíl od běžné praxe u nás bude každý byt obsahovat vybavenou kuchyň a výrazně tak sníží náklady pro potenciální kupce. Poloha budovy na klidném místě na vrcholu jednoho z košířských kopců nedaleko přírodní rezervace Vidoule nabídne budoucím obyvatelům nejen nádherný výhled, ale také příležitost využít nepřeberné množství turistických a cyklistických stezek v přilehlém lese.

Dopravní dostupnost projektu zajistí autobusová linka č. 123, která má zastávku přímo před plánovaným domem, a stanice metra B Jinonice, vzdálená pouhých deset minut chůze.

#####Ke každému bytu kolo

Společně s projektem představil DavCor také svůj ekologický cyklistický program „zelená kola“, první svého druhu v Praze. Plán je jednoduchý: součástí základního vybavení každého bytu bude také kolo (a ochranná přílba). Kromě toho společnost DavCor pro rezidenty Cibulkovy vinice vybuduje cyklistický park a bude se také podílet na obnově cyklistických stezek v Praze 5. Záměrem programu je prosadit jízdu na kole jako plnohodnotnou alternativu pro automobilovou dopravu ve vnitřní části města. Celá iniciativa je tak plně v souladu s plánem magistrátu omezit automobilovou dopravu v centru, podpořit zdravý životní styl a zlepšit ovzduší.

„Nejmarkantnější je samozřejmě přínos pro naše zdraví a prostředí, ve kterém žijeme. Větší využití kol místo aut pomůže snížit znečištění ovzduší i počet nepříjemných dopravních zácp a stresujících situací, což nám výrazně usnadní každodenní život. Cibulkova vinice je první projekt společnosti, kdy jsme se rozhodli realizovat program tohoto druhu a doufáme, že v budoucnu se nám podaří zpopularizovat kolo jako běžný dopravní prostředek. Podobný program bude napříště součástí všech našich rezidenčních projektů,“ řekl zakladatel firmy David Werry.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!