Bitva u Slavkova se připomene v Brně | E15.cz

Bitva u Slavkova se připomene v Brně

Mezinárodní investiční a developerská společnost Quinlan Private Golub (QPG) připravuje nový multifunkční projekt v Brně.

Mezinárodní investiční a developerská společnost Quinlan Private Golub (QPG) připravuje nový multifunkční projekt v Brně.

Austerlitz Centrum znamená významný posun v obnově jižní části města. Jeho součástí bude také muzeum zabývající se obdobím bitvy u Slavkova. Společnost plánuje v Brně výstavbu nového rozsáhlého multifunkčního projektu Austerlitz Centrum pojmenovaného podle slavné bitvy z roku 1805, která se odehrála nedaleko. Pozemek se rozkládá na přibližně 55 tisících m2 mezi řekou Svratkou, ulicí Opuštěná a novým brněnským nádražím Europoint. Projekt zahrnuje rezidenční, maloobchodní a kancelářskou část. Rezidenční budovy o celkové rozloze 86 400 m2 ponesou jména velitelů francouzské, ruské a rakouské armády: Napoleon, Alexandr a František. K dispozici budou také moderní kancelářské prostory (41 600 m2), maloobchodní a veřejná zařízení (9700 m2) a luxusní hotel (13 000 m2). Jurys Inn. Austerlitz Muzeum, které je důležitým prvkem projektu, oživí slavnou historii regionu a pomůže zviditelnit Brno na mezinárodní mapě.

#####Stavět se bude na brownfieldu

Slavkov má pro město a celý region zvláštní význam a je známý na celém světě. Společnost QPG chce zdůraznit tuto historickou kapitolu ve spojitosti s Brnem, protože předpokládá, že kombinací kulturního dědictví a moderního developmentu vznikne jedinečný projekt, který bude přínosem pro celé město a posílí jeho pozici mezinárodní metropole. Plán transformace pozemku, který se nachází na takzvaném brownfieldu, se inspiroval úspěšnými projekty regenerace v ostatních evropských městech, jako je Birmingham nebo Valencie. Projekt bude vznikat v těsné spolupráci s městem Brno a je součástí revitalizace celé oblasti Jižní Centrum.

#####Koordinace s městskou výstavbou

Charakteristickým rysem návrhu je architektura nejvyšší kvality. Při tvorbě projektu chce společnost QPG navázat na tradici a výjimečnost brněnské architektury a oslovit širší odbornou veřejnost při vytváření finálního architektonického návrhu. Rezidenční část by měla splňovat vysoké nároky na bydlení městského charakteru s využitím moderních technologií. Veškeré kancelářské prostory budou postaveny ve vysokém standardu, který je běžně požadován mezinárodními firmami. Výstavba celého projektu má být koordinována s výstavbou městské infrastruktury a vlakového nádraží Europoint. Celkové náklady investice se odhadují na zhruba 200 až 250 milionů eur.

#####Propojení s novým nádražím

Cílem projektu QPG je, aby v této oblasti města začali bydlet stálí obyvatelé, pro které Austerlitz Centrum vytvoří jedinečné životní podmínky. V těsné blízkosti se bude podél řeky nacházet park a cyklostezky, které navazují na celoměstskou síť. Rezidenční část bude důmyslně propojena s částí komerční, tedy s kancelářemi, obchody a hotelem a bude navazovat na nový bulvár. Tato třída bude reprezentativním propojením nového vlakového nádraží a historického jádra města. Společnost navrhuje tento bulvár pojmenovat Třída Austerlitz. Austerlitz Centrum má být pulzující městskou čtvrtí, která vytvoří z brněnské jižní části jednu z nejvyhledávanějších lokalit.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!