Arkády Pankrác – nové obchodní centrum | E15.cz

Arkády Pankrác – nové obchodní centrum

1. července 2008 • 00:00
Prodej bytů projektu Rezidence Viva v Praze 9-Čakovicích, který realizuje mezinárodní developerská skupina Ablon Group Limited prostřednictvím své projektové společnosti HD Investment, byl zahájen.

Hrubá stavba je dokončena – na podzim bude otevřeno 140 atraktivních obchodů –investice ve výši více než 100 milionů eur přinese 2000 nových pracovních míst.

Nákupní galerie v největší pražské čtvrti Pankrác nabídne 140 nových obchodů na prodejní ploše 45 000 m2. Téměř 95 procent galerie je již pronajato, o zbývajících plochách se vedou závěrečná jednání.

#####Široká nabídka zboží

Hlavními nájemci centra jsou obchody s módním zbožím Peek & Cloppenburg, H&M, New Yorker a skupina Inditex se značkami Zara, Zara Kids, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti a Bershka.

Skupinu klíčových nájemců doplňuje obchod s elektronikou Datart a supermarket Interspar s širokou nabídkou zboží. Kromě toho tu bude mnoho dalších mezinárodních i českých značek. Partnery tohoto projektu, jehož investiční objem činí 3 miliardy korun /100 milionů eur, jsou Unibail-Rodamco a ECE Projektmanagement.

Nákupní galerie otevře na podzim 2008 a nabídne kolem 2000 nových pracovních míst. Za provedení stavebních prací je jako generální dodavatel odpovědna společnost Strabag.

#####Lepší dopravní spojení

Investice přináší velké výhody celé městské části. V průběhu stavby budou vybudována dopravní spojení mezi takzvanou oblastí pentagonu a městskou magistrálou, čímž se dopravní situace v celé čtvrti výrazně zlepší. Navíc Praha 4 získá živé obchodní místo, jež nabídne velký výběr moderních obchodů s módním zbožím, velkoplošnou prodejnu potravin, kavárny, restaurace a širokou nabídku služeb.

#####Dobrá lokalita

Arkády Pankrác jsou dobře začleněny do dopravní infrastruktury. Pro více než milion obyvatel je nákupní galerie dosažitelná během třiceti minut. Řidičům je k dispozici na 1100 parkovacích míst. Kromě toho je galerie v suterénu přímo spojena se stanicí metra a v blízkosti se nachází zastávka několika autobusových linek.

Po architektonické stránce se Arkády Pankrác přizpůsobily modernímu stavebnímu stylu celé oblasti pentagonu. Velké prosklené plochy vytvářejí dojem otevřenosti a galerie díky nim získává lehký a vzdušný ráz. Navíc je v budoucnu vedle centra Arkády Pankrác plánována stavba administrativní budovy s moderními a flexibilními kancelářskými prostory.

#####Partneři

Arkády Pankrác společně staví UnibailRodamco a ECE. Obě společnosti si v České republice získaly dobrou pověst jako developeři a provozovatelé nemovitostí. Unibail-Rodamco vybudovalo například v Praze Centrum Chodov a Centrum Černý Most – nákupní a zábavní centrum. ECE vystavěla v Brně Galerii Vaňkovku a v současnosti staví Galerii Liberec v centru města Liberec.

#####Profil společnosti Unibail-Rodamco

Se svým portfoliem ve výši 25,2 miliardy eur je společnost Unibail-Rodamco špičkou mezi evropskými investory a developery.

#####Profil společnosti ECE

Společnost ECE již od roku 1965 vyvíjí, realizuje, pronajímá a provozuje velká nákupní centra. V současnosti spravuje 97 nákupních center v Německu, České republice, Polsku, Maďarsku, Rakousku, Turecku, Řecku a Kataru a se svými 10 000 obchodů na 3 milionech m2 prodejní plochy vytváří roční obrat 12 miliard eur. Dalších 26 nákupních center po celé Evropě je momentálně ve výstavbě nebo se nacházejí ve fázi projektové přípravy.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!