Pražské byty jsou nejdražší ve střední Evropě

Ceny nových bytů v Praze jsou srovnatelné s Berlínem, a jsou tak nejvyšší ve střední Evropě. Tuzemské hlavní město je zároveň jedním z mála evropských měst, kde ceny nového bydlení překračují průměr dané země více než dvojnásobně. Vyplývá to z výsledků studie společnosti Deloitte.

ilustrační foto
24.5.2012 10:36   |  

Za metr čtvereční nového bytu v české metropoli se loni podle Deloitte platilo v průměru 2500 eur, tedy asi 64 tisíc korun. Nejdražší ze zkoumaných měst byla v roce 2011 Paříž, srovnatelná plocha nového bytu tam stála průměrných 8000 eur (zhruba 204 tisíc korun). Nejlevněji bylo naopak v Budapešti, kde stál minulý rok metr čtvereční bytu 940 eur (přibližně 24 tisíc korun).


Také čtěte

Developeři se rozjeli, bytů ežáků v Praze ještě přibude

Stále víc bytových projektů končí v insolvenci

Realitní kanceláře trápí propad cen bytů


Na pořízení bytu vydělává Čech s průměrným příjmem obdobně dlouho jako ve Velké Británii nebo Nizozemsku, potřebuje k němu asi sedm hrubých ročních platů. V Dánsku na koupi bydlení stačí lidem 2,4násobek průměrného ročního hrubého příjmu, ve Francii je již nutné disponovat 9,1násobkem. Společnost Deloitte zkoumala ceny bydlení v letech 2010 a 2011 ve 12 zemích Evropy.

Autor článku: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Tesco pod tlakem skandálu prodává luxusní manažerský tryskáč

Tesco pod tlakem skandálu prodává luxusní manažerský tryskáč

Sotva vedení britského řetězce Tesco obdrželo loni objednané luxusní tryskové letadlo Gulfstream G550, už se ho zbavuje. Firma se totiž kvůli aktuálnímu účetnímu skandálu a… více

Komerční prezentace

Bydlení Stavby Reality

Bydlení Stavby Reality (11/2014)

Další weby mladé fronty

Mobilní web