Pražské byty jsou nejdražší ve střední Evropě

Ceny nových bytů v Praze jsou srovnatelné s Berlínem, a jsou tak nejvyšší ve střední Evropě. Tuzemské hlavní město je zároveň jedním z mála evropských měst, kde ceny nového bydlení překračují průměr dané země více než dvojnásobně. Vyplývá to z výsledků studie společnosti Deloitte.

ilustrační foto
24.5.2012 10:36   |  

Za metr čtvereční nového bytu v české metropoli se loni podle Deloitte platilo v průměru 2500 eur, tedy asi 64 tisíc korun. Nejdražší ze zkoumaných měst byla v roce 2011 Paříž, srovnatelná plocha nového bytu tam stála průměrných 8000 eur (zhruba 204 tisíc korun). Nejlevněji bylo naopak v Budapešti, kde stál minulý rok metr čtvereční bytu 940 eur (přibližně 24 tisíc korun).


Také čtěte

Developeři se rozjeli, bytů ežáků v Praze ještě přibude

Stále víc bytových projektů končí v insolvenci

Realitní kanceláře trápí propad cen bytů


Na pořízení bytu vydělává Čech s průměrným příjmem obdobně dlouho jako ve Velké Británii nebo Nizozemsku, potřebuje k němu asi sedm hrubých ročních platů. V Dánsku na koupi bydlení stačí lidem 2,4násobek průměrného ročního hrubého příjmu, ve Francii je již nutné disponovat 9,1násobkem. Společnost Deloitte zkoumala ceny bydlení v letech 2010 a 2011 ve 12 zemích Evropy.

čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Roman Staněk: Samoříditelná auta a mobily změní svět

Roman Staněk: Samoříditelná auta a mobily změní svět

Roman Staněk se často prezentuje jako člověk, který v oblasti nových technologií vidí budoucnost. Dalo by se říci, že mu to vychází. Jeho dřívější firmy NetBeans a Systinet dnes… více

Komerční prezentace

Bydlení Stavby Reality

Bydlení Stavby Reality (3/2015)

Další weby mladé fronty

Mobilní web