Pákistán postaví nejvyšší budovu světa, pomůže prý v boji s terorismem

Stavba nejvyšší věže světa má zelenou. Pákistánský developer Bahria Town oznámil, že pro stavbu budovy a okolní čtvrti v největším městě země Karáčí získal potřebných 20 miliard dolarů.

Přístav v Karáčí. Developer Bahria Town doufá, že stavba nejvyšší budovy světa nastartuje pákistánskou ekonomiku
13.3.2013 16:14   |  

Podle pákistánského serveru The News první tranši peněz na zahájení stavby poskytne americký realitní magnát Thomas Kramer. Celý projekt na ostrovech Bundal a Buddo nedaleko pobřeží bude zahrnovat bydlení až pro milion obyvatel. Kramer má s podobně rozsáhlými projekty zkušenost, v 80. letech revitalizoval oblast South Beach v Miami.

Celý projekt chce držet několik dalších primátů včetně největšího nákupního centra na světě. S pevninou jej spojí šestiproudá dálnice, první obyvatelé by se měli nastěhovat už v roce 2016.

Developer tvrdí, že stavba vytvoří 2,5 milionu nových pracovních míst. „Jsme si vědomi toho, že stavebnictví hrálo klíčovou roli v transformaci USA, Malajsie, Japonska, Turecka a Německa v rozvinuté ekonomiky,“ uvedl šéf Bahria Town Malik Riaz. „Máme vizi, že Pákistán se také stane rozvinutou zemí,“ dodal.

Podle Kramera projekt nastartuje pákistánskou ekonomiku a vy tlačí ze země terorismus. „Takovou šanci na návrat na mapu vůdčích národů světa dostane Pákistán jen jednou za život člověka,“ řekl.

Bahria Town zatím nezveřejnila podrobnosti o chystané věži. Pokud se ale má stát nejvyšší stavbou světa, musí překonat více než 800 metrů vysoký dubajský mrakodrap Burj Chalífa a zřejmě i věž v Džiddě. Ta má být dokončena v roce 2018, počítá se s výškou jednoho kilometrů.


Čtěte také:

V Ghaně postaví nejvyšší budovu Afriky

Z nejvyššího mrakodrapu v Evropě se můžete rozhlédnout po Londýně

Pákistán postaví nejvyšší budovu světa, pomůže prý v boji s terorismem - mapa

Ostrovy Bundal (Bundle) a Buddo  

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web