Nádraží King's Cross po velkolepé rekonstrukci opět slouží veřejnosti

Fotogalerie Po pětileté nákladné rekonstrukci bylo v Londýně opět otevřeno nádraží King's Cross. Stavba z roku 1852, tedy ještě z doby vlády královny Viktorie, prošla svou nejrozsáhejší rekonstrukcí v historii. Přestavba historické budovy vyšla na 550 milionů liber (asi 16 miliard korun) a zaměřila se hlavně na západní halu. Rekonstrukce měla především zvětšit kapacitu nádraží; dosud ji využívalo asi 45 milionů cestujících ročně, dráhy odhadují, že do deseti let bude sloužit 50 až 60 milionům cestujících.

  londýnské nádraží King´s Cross Dalších 7 fotografií v galerii
23.3.2012 15:17   |  

Středem západní haly je nyní elegantní klenutá mřížová konstrukce z 1200 tun oceli a skla, která do rozlehlého prostoru částečně propouští přirozené světlo. Rekonstrukční práce na King’s Cross budou pokračovat, v září nádraží čeká náročná přestavba originální fasády.

Projekt obnovy nádraží je částí revitalizace celé přilehlé oblasti, která stála dalších 2,2 miliardy liber (skoro 64 mld. Kč).

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Neplníte ani vlastní závazky. Erdogan odmítl výzvu OSN k uprchlíkům

Neplníte ani vlastní závazky. Erdogan odmítl výzvu OSN k uprchlíkům

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ostře zkritizoval OSN, která vyzvala jeho zemi k otevření své hranice desetitisícům syrských uprchlíků. Podle něho vznáší světová organizace… více

Komerční prezentace

Bydlení Stavby Reality

Bydlení Stavby Reality (2/2016)
Mobilní web