Levný nábytek i pro průměrně manuálně zručné jedince

Fotogalerie Pokud přemýšlíte o nějakém nábytku na zahradu, ale nechcete za něj příliš utrácet a přitom se nechcete spokojit s plastovými židličkami a stolky, možná pro vás máme řešení. Paletový nábytek se totiž s trochou námahy může vyjímat nejen v zahradě, ale i v moderním interiéru.

 Palety (ilustrační foto). Dalších 6 fotografií v galerii
3.9.2012 14:13   |  

Sehnat paletu není příliš náročné ani drahé. Novou lze pořídit za necelých dvěstě korun a použitou podle jejího stavu i o třetinu levněji. Opracování palet nevyžaduje žádnou velkou zručnost. Stačí je jen omýt, lehce zbrousit a nabarvit nebo nalakovat.

Paletový nábytek je totiž překvapivě variabilní a z palet dokážete sestavit vše, co vás jen napadne. Pokud potřebujete do obýváku konferenční stolek, stačí jen vzít dvě palety, jedné z nich odstranit spodní část, druhou na ni položit a pokud toužíte po snadnějším posunu, stačí přimontovat kolečka, zvolit povrchovou úpravu a máte praktický stolek nejen na zahradu. Pokud na jeho vrchní část položíte bezpečnostní sklo, rázem takový kus ztratí nádech levného nábytku, ale stane se stylovým kouskem.


Čtěte také: Na výstavě dětského designu v New Yorku jsou čeští výtvarníci


Paletu ovšem můžeme připevnit i na zeď. Například její horní část lze použít jako věšák na oblečení. Stačí jen natřít jednotlivé latě barvou a přimontovat háčky na oděvy. Obrácenou paletu lze ostatně použít i jako poličku a pokud se nebojíte projevit své umělecké sklony, stačí štětec a barva a z palety se stane rázem umělecké dílo, kterému zkrátka musíte věnovat prostor ve vašem bytě.

Ze stejného materiálu zvládnou šikovné ruce vyrobit třeba i postel nebo pohovku. A pokud se vám nelíbí dřevo ani po důkladném nalakování, nic vám nebrání v tom paletu polepit textilem. Pak stačí pořídit matraci a polšťáře a můžete se návštěvám pochlubit gaučem, jaký nemá každý.

U palet se nemusíte ani bát spojení dřeva a světla. Lustr lze vyrobit jak elektrický pro využití se žárovkami, tak romantickou variaci, na kterou zavěsíte sklenice do kterých lze vkládat svíčky. A pokud se nebojíte novinek, můžete do baru vyrobeného z několika kusů palet vložit například pás se světelnými LED diodami a měnit si tak barvu osvětlení dle nálady.

Autor: Miloslav Hamřík

Komentáře

Čtěte také

Rána pro irácké Kurdy: mají zaplatit dvě miliardy dolarů plynařům z SAE

Rána pro irácké Kurdy: mají zaplatit dvě miliardy dolarů plynařům z SAE

Londýnský soud pro mezinárodní arbitráž nařídil regionální vládě iráckého Kurdistánu zaplatit konsorciu plynárenských společností ze Spojených arabských emirátů odškodné 1,98… více

Komerční prezentace

Bydlení Stavby Reality

Bydlení Stavby Reality (12/2015)
Mobilní web