Levný nábytek i pro průměrně manuálně zručné jedince

Fotogalerie Pokud přemýšlíte o nějakém nábytku na zahradu, ale nechcete za něj příliš utrácet a přitom se nechcete spokojit s plastovými židličkami a stolky, možná pro vás máme řešení. Paletový nábytek se totiž s trochou námahy může vyjímat nejen v zahradě, ale i v moderním interiéru.

 Palety (ilustrační foto). Dalších 6 fotografií v galerii
3.9.2012 14:13   |  

Sehnat paletu není příliš náročné ani drahé. Novou lze pořídit za necelých dvěstě korun a použitou podle jejího stavu i o třetinu levněji. Opracování palet nevyžaduje žádnou velkou zručnost. Stačí je jen omýt, lehce zbrousit a nabarvit nebo nalakovat.

Paletový nábytek je totiž překvapivě variabilní a z palet dokážete sestavit vše, co vás jen napadne. Pokud potřebujete do obýváku konferenční stolek, stačí jen vzít dvě palety, jedné z nich odstranit spodní část, druhou na ni položit a pokud toužíte po snadnějším posunu, stačí přimontovat kolečka, zvolit povrchovou úpravu a máte praktický stolek nejen na zahradu. Pokud na jeho vrchní část položíte bezpečnostní sklo, rázem takový kus ztratí nádech levného nábytku, ale stane se stylovým kouskem.


Čtěte také: Na výstavě dětského designu v New Yorku jsou čeští výtvarníci


Paletu ovšem můžeme připevnit i na zeď. Například její horní část lze použít jako věšák na oblečení. Stačí jen natřít jednotlivé latě barvou a přimontovat háčky na oděvy. Obrácenou paletu lze ostatně použít i jako poličku a pokud se nebojíte projevit své umělecké sklony, stačí štětec a barva a z palety se stane rázem umělecké dílo, kterému zkrátka musíte věnovat prostor ve vašem bytě.

Ze stejného materiálu zvládnou šikovné ruce vyrobit třeba i postel nebo pohovku. A pokud se vám nelíbí dřevo ani po důkladném nalakování, nic vám nebrání v tom paletu polepit textilem. Pak stačí pořídit matraci a polšťáře a můžete se návštěvám pochlubit gaučem, jaký nemá každý.

U palet se nemusíte ani bát spojení dřeva a světla. Lustr lze vyrobit jak elektrický pro využití se žárovkami, tak romantickou variaci, na kterou zavěsíte sklenice do kterých lze vkládat svíčky. A pokud se nebojíte novinek, můžete do baru vyrobeného z několika kusů palet vložit například pás se světelnými LED diodami a měnit si tak barvu osvětlení dle nálady.

Autor článku: Miloslav Hamřík

Patří zpravodajství webu E15.cz mezi vaše oblíbené? Nominujte jej v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde.

Komentáře

Čtěte také

Konvoj kamionů se vrací z Luhanska zpět do Ruska

Konvoj kamionů se vrací z Luhanska zpět do Ruska

Prvních pět bílých nákladních vozů, které do Luhanska na východě Ukrajiny dovezly ruskou humanitární pomoc, dojely zpět na ukrajinsko-ruské hranice při zpáteční cestě do Ruska.… více

Komerční prezentace

Bydlení Stavby Reality

Bydlení Stavby Reality (7-8/2014)

Další weby mladé fronty

Mobilní web