Kaplického muzeum Ferrari vzbudilo obrovský zájem | E15.cz

Kaplického muzeum Ferrari vzbudilo obrovský zájem

ČTK

Obrovský zájem vzbudilo otevření muzea Ferrari, které do města přilákalo tisíce fanoušků rychlých strojů. Italský ministr turismu Piero Gnudi před nimi slavnostně přestřihl pásku v novém Muzeu Enza Ferrariho, které je posledním realizovaným projektem česko-britského architekta Jana Kaplického a jeho londýnského studia Future Systems.

Muzeum v severoitalské Modeně, jež do dálky svítí jasně žlutou zvlněnou střechou, bude ode dneška lákat návštěvníky, kteří se zajímají o slavného konstruktéra a rychlá auta se vzpínajícím se hřebcem ve znaku.

Slavnostní inaugurace se zúčastnil syn zakladatele značky Piero Ferrari, starosta Modeny Giorgio Pighi, představitelé provincie i vlády. Novostavbu symbolicky pokřtil arcibiskup Antonio Lanfranchi a mezi hosty byla i vdova po Janu Kaplickém, Eliška Kaplická.

Enzo Ferrari MuseumEnzo Ferrari MuseumAutor: shiro-studio.com

V publiku naopak překvapivě chyběl předseda automobilky Ferrari Luca Cordero di Montezemolo. Chválu na adresu počinu, který má uctít legendu automobilismu, tak musel pronést jiný zástupce koncernu. „Enzo Ferrari, to je Itálie, on je snem každého dítěte a myslím, že i každého dospělého, který má rád motory. Neexistuje jiná značka a jiná osobnost, která by lépe ztělesňovala to, co Itálie umí nejlépe,“ řekl Lapo Elkann, bratr předsedy správní rady italské automobilky Fiat. Skupina Fiat značku Ferrari vlastní.

Poslední projekt

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!