I v krizi rostou zajímavé stavby

Fotogalerie Praha, Ostrava a jižní Čechy zabodovaly v letošním ročníku soutěže o nejlepší dokončené nemovitostní projekty Best of Realty. V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů vybrala odborná porota Villu Charles v Praze 6 od developera DBD Group.

Hotely - 2. místo: Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem, Hraničář (člen CPI Group) Dalších 12 fotografií v galerii
8.11.2012 10:52   |  

Mezi obchodními centry zvítězilo Forum Nová Karolina v Ostravě, oceněné za vytvoření architektonicky velkoryse pojaté destinace pro nákupy i trávení volného času a položení základu nové čtvrti na území bývalého brownfieldu. Z nových kancelářských center si první cenu odnesl pankrácký projekt City Green Court, jehož developerem byla Skanska Property CZ. Porota vyzdvihla zejména nasvětlení vnitřních prostor budovy denním světlem. Kategorii rekonstruovaných kanceláří ovládl projekt QUBIX rovněž v Praze 4, za nímž stojí rakouská společnost S+B Gruppe.

V kategorii hotelů získala titul skupina CPI za Clarion Congress Hotel v Českých Budějovicích, který byl oceněn za provedenou rekonstrukci, dobře řešené kongresové prostory a zachování image původního hotelu Gomel. Zvláštní cenu poroty si letos odnesla obec Lipno nad Vltavou za strategicky propracovaný dlouhodobý územní a stavební rozvoj, kombinující investice veřejného a soukromého sektoru.


Také čtěte:

Propad stavebnictví se prohloubil, je vyšší než 10 procent

Na stavbách nebezpečně šetří náklady až 60 procent českých firem


Držitelem ceny Award for Excellence, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal majitel a předseda představenstva skupiny Vítkovice Machinery Group Jan Světlík, a to za rozvoj ostravských Dolních Vítkovic. Cena čtenářů mediálních partnerů patřila projektu Koti Hájek v Praze 4 developerské firmy YIT Stavo, který soutěžil v kategorii bytových projektů.

Autor: Denisa Novotná

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web