Brit odkryl ve svém obýváku studnu z 16. století

Fotogalerie Colin Steer se svou ženou Vanessou obývá viktoriánský dům v Plymouthu v Jihozápadní Anglii už 24 let. Už krátce poté, co se nastěhovali, objevil pan Steer pod podlahou v obýváku tajemnou díru. Jeho ženu však objev zdaleka tolik nenadchl a požádala muže, aby průzkum díry pod pohovkou odložil, protože tehdy běhaly po domě tři jejich malé děti. Manžel jí vyhověl a až nyní zjistil, že pod podlahou mají deset metrů hlubokou studnu z 16. století.

 Brit má v obýváku historickou studnu Dalších 5 fotografií v galerii
30.8.2012 13:18   |  

„Měnil jsem tehdy trámy v podlaze, když jsem si toho všiml,“ řekl bývalý státní úředník Steer. „Dostal jsem se asi stopu hluboko a nejdřív se domníval, že jsem narazil na základy domu.“

Colin Steer přiznává, že dlouhá léta chtěl jámu prozkoumat, jestli na jejím dně nenarazí na hrnec zlata nebo jiný poklad. Když loni na konci roku odešel do penze, konečně se k tomu odhodlal; odhalení study mu trvalo tři dny. Hloubení zanechal asi v pěti metrech, ale je přesvědčený, že studna je dvakrát tak hluboká. Majitel domu do vyčištěné studny instaloval osvětlení a zakryl ji bezpečným poklopem.


Čtěte také: V Izraeli našli kamenné sošky zvířat staré 9500 let


Ukázalo se, že historie studny sahá nejméně do 16. století, tedy do doby krátce po skončení středověku. Colin Steer navíc jen pět metrů od studny učinil další nález – starý meč.

Dům, v němž Steerovi bydlí, stojí od roku 1895 a podle historických map byly předtím na místě lesy. „Aspoň mám ve svém obýváku kus seriózní historie Plymouthu,“ říká Steer.

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web