Bílý dům zelená větrnou energií

Washington DC, sídlo prezidenta Spojených států amerických Baracka Obamy, Kongresu a Nejvyššího soudu, se chce stát „nejzelenějším“ městem Ameriky. Zajistit to má smlouva, která zaručí všem administrativním vládním budovám zásobování čistou energií pocházející z větrných elektráren.

 Bílý dům
29.3.2013 13:34   |  

Jednoletý kontrakt, který podepsaly washingtonské úřady, se týká energie pocházející zejména od společnosti WGES. O případném prodloužení smlouvy se rozhodne v příštím roce.

Firma měla podobnou smlouvu s úřady uzavřenou již v minulosti, týkala se však jen 50procentního zásobování čistou energií. WGES čerpá energii ze sítě větrných farem po celé Severní Virgínii. Informoval o tom server inhabitat.com.

„Naším cílem je energetická účinnost a snižování emisí uhlíku,“ uvedl vedoucí odboru služeb Brian J. Hanlon. „A naše strategické partnerství s WGES k tomu jen výrazně napomáhá,“ dodal.

Program, který měl být spuštěn s prvním jarním dnem letošního, má přinést viditelné výsledky v podobě zlepšení kvality ovzduší. Pokud se podaří administrativním budovám přejít na obnovitelný zdroj, bude to prý, jako kdyby z městských ulic zmizelo 61 tisíc aut. Tak vysoké by mělo být snížení emisní zátěže.

Ve Washingtonu v současnosti stojí více než dvě stovky budov certifikovaných LEED a řada podniků zde pracuje s úspornými ekologickými provozy.


Čtěte také:

Britské domácnosti díky vládě ušetří za energie, firmy naopak zaplatí víc

Stát chystá kontroly zelených elektráren


Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Už od ledna cena ropy vytrvale roste. Včera po půlroce opět prolomila hranici padesáti dolarů za barel. Pro řadu těžařů je to hranice, při které mohou měnit své plány. Až dosud… více

Komerční prezentace
Mobilní web