Vila Tugendhat se znovu zavře. Musí se opravit linoleum

Fotogalerie Brněnská funkcionalistická vila Tugendhat se několik týdnů po slavnostním otevření veřejnosti znova uzavře. Ve vile je třeba například upravit mírně zvlněné linoleum. Stavbaři ho k betonu nepřilepili, jak tomu bylo ve stavbě původně, a tak se mírně zvlnilo, řekl ředitel Muzea města Brna Pavel Ciprian.

 Opravená vila Tugendhat - pohled ze zahrady Dalších 15 fotografií v galerii
19.4.2012 16:46   |  

Ciprian uvedl, že podobné „sanitární týdny“ budou ve vile jednou nebo dvakrát za rok. Vila se po rekonstrukci těší mimořádnému zájmu návštěvníků, čímž samozřejmě trpí. Týdenní přestávka v provázení však nezpůsobí komplikace nikomu, kdo by byl na prohlídku objednán. Správci vily s týdenním uzavřením počítali a v rezervačním systému vůbec nevypsali na tato data volné prohlídky. „Další týden je zase plně obsazen,“ uvedl ředitel.

Vila bude uzavřena od pondělí 23. dubna. Hostům se otevře opět v úterý následujícího týdne. Pondělí je ve vile tradičně zavíracím dnem. Ve vile během týdenní uzavírky budou pracovat lidé z firmy, která měla na starost nedávnou památkovou obnovu stavby. „Byli jsme na tom dohodnuti se zhotovitelem už v době před otevřením pro veřejnost,“ řekl Ciprian. Obdobné „sanitární týdny“ má podle něj například i pražská Müllerova vila.


Také čtěte: Podívejte se na opravenou vilu Tugendhat


Památková obnova vily Tugendhat začala v lednu 2010 a trvala zhruba dva roky. Náklady na restaurování dosáhly 174 milionů korun, z toho 155 milionů korun kryla dotace z fondů EU a od státu. Cena nezahrnuje náklady na projekt.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští aktualizováno

Ministerstvo financí navrhuje v materiálu, který v pondělí projedná vláda, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Pro rok 2018 navrhuje schodek 38,5 miliardy a pro… více

Komerční prezentace
Mobilní web