Veletrh MAPIC už klepe na dveře | E15.cz

Veletrh MAPIC už klepe na dveře

5. listopadu 2009 • 10:20
Ve francouzském Cannes proběhne od 18. do 20. listopadu již 15. ročník veletrhu komerčních nemovitostí MAPIC. Pravidelně se jej účastní developeři, investoři, realitní agentury, zástupci měst a celých regionů, maloobchodních řetězců, nádraží a letišť.

Loňského 14. ročníku se zúčastnilo na 9500 účastníků z 974 vystavujících společností 67 zemí celého světa, prezentujících se na více než 12 700 metrech čtverečních výstavní plochy. V důsledku ekonomické recese letos všechny významné evropské veletrhy zaznamenávají pokles účasti a ani MAPIC nebude v tomto ohledu výjimkou. Přesto zůstává důležitým specializovaným fórem pro klíčové hráče na globálním retailovém trhu. Francouzský organizátor Reed Midem očekává letos zhruba osm tisíc účastníků ze 60 zemí celého světa.

#####Komornější účast z České republiky

Vzhledem k současnému stavu na tuzemském trhu maloobchodních nemovitostí, ovlivněném recesí, bude i z České republiky účast komornější. Na českém trhu bylo v prvním pololetí letošního roku otevřeno pouze 46 500 metrů čtverečních nových nákupních ploch a výstavba obchodních center má podle analytiků až do roku 2011 vykazovat klesající tendenci. Většina českých zástupců tak bude na veletrhu spíše v pozici návštěvníků než vystavovatelů s vlastními stánky, případně – a to platí zejména u nadnárodních developerů, jakými jsou Unibail-Rodamco či TK Development – bude prezentovat své projekty na velkých korporátních stáncích své mateřské společnosti.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!