Realitní svět míří do francouzského Cannes | E15.cz

Realitní svět míří do francouzského Cannes

5. října 2010 • 05:05
Francouzské letovisko Cannes se od 17. do 19. listopadu opět stane dějištěm veletrhu komerčních nemovitostí MAPIC. Pravidelně se jej účastní developeři, investoři, realitní agentury, zástupci měst a celých regionů, maloobchodních řetězců, nádraží a letišť. Loni se zúčastnili zástupci 974 vystavujících společností ze 66 zemí.

Navzdory ekonomické recesi očekává francouzský organizátor Reed Midem letos stejnou návštěvnost. MAPIC tak zůstává v Evropě nejvýznamnějším fórem specializovaným na globální retailový trh. Vzhledem k tomu, že ani České republice se ekonomická recese nevyhnula, přibude letos na trhu tuzemských maloobchodních nemovitostí pouze 117 tisíc metrů čtverečních. Tomu odpovídá i poměrně nízká veletržní účast developerů aktivních na českém retailovém trhu.

S vlastním stánkem se již potřetí představí Develon, který má v přípravné fázi před začátkem výstavby dvě regionální obchodní centra: Breda & Weinstein v Opavě a Štadión ve slovenské Žilině. Veletrh je tak pro něj příležitostí především k jednání s potenciálními nájemci – v Cannes se očekává na 1600 zástupců maloobchodních značek. Někteří v tuzemsku působící developeři, jejichž centra budou v Praze otevřena ještě v tomto roce, se na veletrh chystají jako na součást korporátních stánků svých mateřských společností – to v případě TK Development (dalších 36 obchodních jednotek druhé fáze outletového centra Fashion Arena má být k dispozici v říjnu).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!