Realitní firma Jones Lang LaSalle koupila konkurenta King Sturge | E15.cz

Realitní firma Jones Lang LaSalle koupila konkurenta King Sturge

28. května 2011 • 09:50
Realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle (JLL) koupila konkurenční firmu King Sturge. Hodnota obchodu je 197 milionů liber, tedy asi 5,5 miliardy korun. Obě firmy působí v oblasti podnikatelských nemovitostí, a to i v Česku.

„Spojením obou firem vznikne jasný lídr ve Spojeném království i kontinentální Evropě, s podstatně větší silou a rozsahem svých služeb v celém regionu, z čehož budou mít přímý prospěch klienti obou společností,“ řekl ředitel JLL pro Česko a Slovensko Tewfik Sabongui. Slučování obou společností začne okamžitě, ukončené má být nejpozději v závěru letošního roku. O případném propouštění zatím jasno není. „Nyní je předčasné spekulovat o redukci a v případě duplikací pozic se budeme muset strategicky rozhodnout jak nejlépe situaci vyřešit, abychom minimalizovali negativní dopad,“ uvedl k možnému snížení počtu zaměstnanců po fúzi šéf tuzemské JLL.

Realitní poradenské firmy například asistují při investičních transakcích, sjednávají pronájmy kanceláří, skladů a dalších komerčních budov, zabývají se i správou nemovitostí. V Česku v tomto oboru působí ještě například společnosti CB Richard Ellis, Cushman & Wakefield, DTZ, Colliers nebo Knight Frank. King Sturge má pobočky v 17 evropských zemích, v České republice působí od roku 1992. Zastoupení má v Asii, Austrálii a Severní Americe. JLL podniká v 60 zemích světa. Výnosy firmy činily v roce 2010 celkem 2,9 miliardy dolarů, tedy zhruba 50 miliard korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!