Oživování starších městských domů je velkou výzvou | E15.cz

Oživování starších městských domů je velkou výzvou

27. února 2011 • 00:49
Postavit nový developerský projekt na zelené louce je určitě náročné, nicméně výrazně náročnější je oživit starší městský dům, který má za sebou většinou dlouhou historii a jeho rekonstrukce naráží na nejrůznější překážky nejen stavebně-technického rázu. Na opravu těchto domů a zejména přestavbu půdních prostor se zaměřuje společnost Czech Buildings.

Historie společnosti Czech Buildings s. r. o. se datuje od roku 2008. „Základy a zkušenosti našich aktivit čerpáme již od začátku devadesátých let, kdy se trh architektonických, projekčních a nakonec i realitních činností začal formovat. Mnohdy to byly zkušenosti nesmírně hořké, a i to byl důvod, proč jsme se již od počátku, kdy jsme s manželem společnost založili, snažili vymezit proti hulvátství, vypočítavosti a neodbornosti, která v našich podmínkách mnohde ještě dnes panuje,“ říká jednatelka firmy Lenka Hanžlová.

#####Staré městské domy srdeční záležitostí

Doslova srdeční záležitostí společnosti Czech Buildings jsou staré městské domy. Většinou jsou situovány ve skvělých lokalitách, disponují krásnými výhledy a snadnou dostupností do centra města. Nejedná se pouze o původní byty, ale především o překrásné půdní prostory, které zpracováváme tak, aby byl zachován genius loci a zákazník přitom mohl žít příjemným, moderním způsobem života a užívat všech jeho krás. Z realizací společnosti v segmentu rekonstrukcí starších bytových domů a přestaveb původně nevyužitých půdních prostorů lze jmenovat řadu projektů zejména v Praze.

Jedná se například o rekonstrukci pavlačového činžovního domu na Žižkově, realizaci půdních vestaveb hned v několika starých činžovních domech na Vinohradech, v Nuslích či ve Vršovicích, nebo o dva kompletně zrekonstruované domy v Holešovicích, které v 21 bytových jednotkách nabízejí svým novým majitelům kvalitu bydlení 21. století. „Naše projekty jsou jednoznačným důkazem toho, že i starší domy mohou po rekonstrukci nabídnout všem zájemcům kvalitní bydlení, a to nedaleko centra Prahy,“ dodává Lenka Hanžlová.

#####Důraz na kvalitní spolupracovníky

Podle jejích slov je cílem společnosti nabízet kvalitní produkty, které zajistí spokojenost zákazníka. „Aby tato rovnice mohla fungovat beze zbytku, bylo nesmírně důležité najít takové kolegy a spolupracovníky, kteří ji s námi budou ochotně a rádi sdílet. Náš tým tvoří architekti, projektanti a realitní specialisté s cílem vytvořit bydlení splňující veškeré nároky na design, technologie a vysoký standard,“ pokračuje Lenka Hanžlová. Jedním ze špičkových architektů je i Daniel Němeček, autor projektu rodinného domu v jižních Čechách, jehož vizualizace je na titulní straně tohoto čísla Realitu.

„Naše práce začíná vyhledáním vhodné polohy nemovitosti, společně s architektem vytvoříme koncepci a styl, vypracujeme projektovou dokumentaci a zajistíme potřebná povolení k realizaci stavby. Kontrolujeme průběh stavebních prací a následně realizujeme prodej či pronájem,“ popisuje Lenka Hanžlová dlouhou cestu k úspěchu. Do ní patří také například jednání s klienty o změnách v projektu, navrhování a realizace interiérů, samozřejmostí je zajištění hypotečních úvěrů a znaleckých posudků, právní servis. „V případech, kdy klient kupuje nemovitost jako investici, poskytujeme support po celou dobu trvání nájemní smlouvy,“ dodala dále.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!