Ministr Besser vrátil kauzu Nákladového nádraží Žižkov svým památkářům | E15.cz

Ministr Besser vrátil kauzu Nákladového nádraží Žižkov svým památkářům

25. května 2011 • 11:17
Ministr kultury Jiří Besser se rozhodl vrátit proces vyhlášení části areálu bývalého žižkovského nákladového nádraží kulturní památkou zpět památkářům svého ministerstva. Přihlédl přitom k doporučení rozkladové komise ministerstva a zejména k faktu, že resort se již koncem roku 2009 vyjadřoval ke konceptu nového územního plánu Prahy 3, který s demolicí budovy nádraží počítal a odbor památkové péče ministerstva proti tomu tehdy nic nenamítal.

Část areálu byla koncem loňského roku vyhlášena kulturní památkou, ale proti tomuto rozhodnutí bylo podáno odvolání a nyní se jedná o jeho revizi. Pokud by nebyl status kulturní památky změněn, nemohla by být hlavní budova nádraží zbourána a nemohl by se uskutečnit projekt nové bytové výstavby pro 15 tisíc lidí Žižkov City společností Sekyra Group.

Společnost Sekyra Group rozhodnutí ministra Jiřího Bessera vítá a jeho argumenty považuje za objektivní. Zatím se však nebude k celé problematice blíže vyjadřovat, dokud nebude k dispozici definitivní rozhodnutí ministerstva.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!