Miliardář Vítek se stal oficiálně jediným akcionářem skupiny CPI | E15.cz

Miliardář Vítek se stal oficiálně jediným akcionářem skupiny CPI

5. ledna 2011 • 13:34
Jediným akcionářem tuzemské realitní skupiny CPI se stal miliardář Radovan Vítek. Hodnota holdingu se pohybuje kolem 30 miliard korun. Dosud byla oficiální majitelkou společnosti Vítkova matka Milada Mladá.

Vítek je v posledních týdnech v popředí pozornosti hlavně jako největší věřitel loterijní společnosti Sazka. Celková Vítkova pohledávka vůči Sazce činí 950 milionů korun. V současnosti jedná s J&T Bankou o koupi další pohledávky ve výši 500 milionů korun, polovina je už podle CPI po splatnosti. Vítkova firma byla v roce 2010 také největším investorem do podnikatelských nemovitostí v Česku. Podle zveřejněných čísel realitní poradenské společnosti King Sturge loni skupina v Česku investovala do realit 292 milionů eur (asi 7,3 miliardy korun), což je 44 procent z celkového objemu transakcí. Kupovala například obchodní centra, kancelářské budovy i výrobní haly.

Po společnosti RPG Byty finančníka Zdeňka Bakaly je CPI druhým největším vlastníkem nájemních bytů v Česku. Vlastní kolem 13 tisíc bytů na severu Čech i na Moravě. Skupina vlastní a spravuje tři sta tisíc metrů čtverečních obchodních ploch, 56 tisíc čtverečních metrů kanceláří a 17 hotelů.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!