Jaro na zahradě | E15.cz

Jaro na zahradě

Jaro na zahradě
skleník
• 
ZDROJ: limes.cz
25. února 2013 • 00:01
Začíná se nám pomalu, ale jistě, opět blížit jaro, nejvhodnější doba pro oživování našich zahrad. Právě nyní je nejlepší čas pro výstavbu nebo renovaci skleníků, fóliovníků, pařenišť, zahradních domů a pergol, krbů a udíren a tak dále. Při té příležitosti se vyplatí nakoupit i menší věci, jako například nářadí.

Zahrada není jen místo, kam chodíme relaxovat. Chceme, aby vypadala krásně, co nejdelší období v roce kvetla, a abychom se v ní cítili vždy dobře. Je to také - a pro někoho především - místo účelové, na kterém je pěstováno mnoho druhů ovoce, zeleniny, stromů, květin a dalších rostlin. A proto jsou potřebné různé věci, nářadí a stavby v zahradě.

Při koupi zahradních potřeb, nebo jejich příslušenství, je třeba dbát nejen na přijatelnou cenu, ale také na kvalitu materiálů, ze kterých je dané zboží vyráběno. Firmu, u které tyto potřeby pořizujeme, je dobré si nejprve ověřit. Například tím, že se informujeme u známých nebo na internetových portálech, kde uživatelé diskutují o všem možném, včetně zahrad a věcí okolo ní.

Zahradu je třeba udržovat v chodu a pořádku po celý rok, pokud chceme, aby nám plodila velké zdravé plody a vypadala k světu. Například skleníky jsou jednou z nejdůležitějších částí zahrady, chceme-li pěstovat cizokrajné - tropické - rostliny nebo takové druhy zeleniny a ovoce, které vyžadují teplejší klima a vyšší teplotu. Existuje nepřeberné množství tvarů a materiálů, ze kterých jsou skleníky vyrobeny. Podle toho, co potřebujeme v daném skleníku pěstovat, je třeba si vybrat správný materiál a dokonce i tvar.

skleníkskleníkAutor: LIMES Litomyšl s.r.o.

Podobný účel mají pařeniště, ta ale často bývají přenosná a obecně jsou jejich rozměry o dost menší než rozměry klasických skleníků. K pařeništi je také často potřeba dokoupit speciální podsadu, které se také vyrábějí v různých velikostech.

Vyplatí se dát si trochu práce a informovat se o kvalitních produktech pro zahradu. Nekvalitní materiály a výrobky bývají sice levné, ale vydrží jen několik let nebo dokonce měsíců, musí se často opravovat nebo vyměňovat a finančně tak nakonec často vyjdou dráž než kvalitní výrobek, který na vaši zahradě bude v pořádku sloužit dlouhá léta.

Výrobky z kvalitního materiálu a za rozumné ceny nabízí například firma Limes. Její produkty si můžete jednoduše objednat i z pohodlí domova na v e-shopu na www.limes.cz.

Autor: František Kladiva, LIMES Litomyšl s.r.o.
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!