FOR ARCH nabídne bohatý doprovodný program | E15.cz

FOR ARCH nabídne bohatý doprovodný program

15. září 2009 • 09:29
Už jen pár týdnů zbývá do zahájení pro stavební firmy klíčového podzimního veletrhu FOR ARCH. Ten se na letňanském výstavišti představí ve dnech od 22. do 26. září a vedle tradiční přehlídky novinek na stavebním trhu se bude snažit přilákat návštěvníky i bohatým doprovodným programem. Jeho základem budou odborné konference a soutěže.

Ještě před zahájením samotného veletrhu se uskuteční konference Křižovatky architektury aneb Lze zachovat genia loci v běhu dějin? Ta současně otevře i festival architektury Architecture Week. Hlavními tématy letošního ročníku konference budou Moderní architektura vs. historická centra měst a Zdroje financování, politika výstavby, urbanistické studie. První den veletrhu se pak bude hovořit například o využití solární energii pro bytové domy, o den později se pak uskuteční odborný workshop na stále aktuální téma Revitalizace a úspory energií v bytových domech. V rámci doprovodného programu souběžně pořádané výstavy FOR WOOD se uskuteční čtvrtý ročník celostátní konference Dřevěné stavění. Ta se letos zaměří především na možnosti energetických úspor, ekologických a ekonomických přínosů tohoto typu výstavby. Hovořit se přitom bude nejen o výstavbě dřevěných rodinných domů, ale i středně vysokých budov do osmi podlaží.

Svou tradici již má konference o inteligentních budovách a telekomunikacích, která se v rámci veletrhu FOR ARCH uskuteční již pošesté. I na této konferenci se bude hovořit o úsporách energií a ekologických efektech. Sobota 26. září pak bude věnovaná prezentaci historie pražské dopravy. Pokud jde o soutěže pořádané v rámci stavebního veletrhu, nejprestižnější je jistě GRAND PRIX FOR ARCH 2009, tedy soutěž o nejlepší výrobek, exponát či technologii veletrhu. ARCHITECT AWARD ABF 2009 pak ocení architekturu mladých, začínajících architektů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!