Firma Sto AG koupila výrobce tepelně izolačních systémů Stomix | E15.cz

Firma Sto AG koupila výrobce tepelně izolačních systémů Stomix

4. července 2011 • 15:09
Společnost Sto AG, německý výrobce systémů pro zateplování budov, koupila stoprocentní podíl producenta a distributora vnějších tepelně izolačních systémů Stomix se sídlem v Žulové na Jesenicku. Obě společnosti o tom informovaly v tiskové zprávě. Částku za transakci si nepřály zveřejnit.

„Zakoupení skupiny Stomix představuje pro společnost Sto AG další strategický krok k posilnění pozice na trhu ve východní Evropě. Cílem je dále rozvíjet etablovanou a úspěšnou značku Stomix na kmenových trzích společnosti,“ uvedl ve zprávě finanční ředitel firmy Sto AG Rolf Wöhrle.

Stomix je výrobcem a přímým distributorem vnějších tepelně izolačních systémů a se šesti dceřinými společnostmi je vedle domácího trhu aktivní i na Slovensku a v Rusku. K podnikové skupině firmy patří dva výrobní závody, z nichž jeden je v Česku a druhý v Rusku. Skupina Stomix očekává v letošním obchodním roce obrat nad 20 milionů eur. Nyní zaměstnává 258 lidí. Společnost Sto AG by měla podle odhadů jejího vedení v letošním obchodním roce dosáhnout bez tržeb Stomixu koncernového obratu kolem 1,015 milionu eur. Koncem března 2011 měla tato podniková skupina 4412 zaměstnanců.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!