DB Schenker rozšířil pronájem v PointParku Prague D1 | E15.cz

DB Schenker rozšířil pronájem v PointParku Prague D1

Logistická firma DB Schenker rozšířila spolupráci se společností PointPark Properties (P3) pronájmem dalších 6949 čtverečních metrů skladových a 290 m² kancelářských ploch v PointParku Prague D1. Zároveň podepsala novou smlouvu na 2810 m² skladových a 227 m² kancelářských ploch v PointParku Žilina na Slovensku. Obě smlouvy byly uzavřeny s cílem podporovat růst provozu dvou nejvýznamnějších mezinárodních obchodních klientů, uvedla DB Schenker.

PointPark Prague D1 se nachází v blízkosti obce Strančice, přibližně 16 km od Prahy, u dálnice D1, vedoucí do Brna a Bratislavy. Výstavba logistického parku s rozlohou 177 700 m² byla zahájena koncem roku 2005 a v současné době je pronajato 95% stávajících prostor. Více než 39 000 m² pozemků s platným stavebním povolením je připraveno pro výstavbu dalších build-to-suit projektů. Mezi klíčové zákazníky PointParku Prague D1 patří DB Schenker, Hopi, Auto Kelly a PST CLC.

„Již počtvrté jsme rozšířili naše prostory v PointParku Prague D1. Logistické potřeby našich klientů neustále rostou a my musíme růst společně s nimi. PointPark Prague D1 má výbornou polohu, včetně napojení na infrastrukturu, a to z něj dělá spolu s flexibilním přístupem k designu a managementu jasnou volbu pro naši expanzi,“ říká Zdeněk Kašpar z DB Schenker Czech.

PointPark Žilina má celkovou rozlohu 90 000 m² s možností výstavby dalších 35 000 m² skladových prostor. Žilinský region, ve kterém se park nachází, je strategickým průmyslovým a dopravním uzlem. Park je situován v blízkosti obce Strečno, 300 m² od dálnice D1 vedoucí z Bratislavy do Žiliny, Popradu a Košic a přibližně 11 km od plánované mezinárodní dálnice D3, která spojí Slovensko s Polskem. Ve spolupráci s Optima Consulting zde P3 v červnu letošního roku zahájila výstavbu první fáze logistického parku a již v srpnu začala společnost Albatros Logistics používat 6000 m² skladových a kancelářských prostor jako distribuční centrum pro automobilové díly značky Kia.

„Žilina je pro nás díky své rostoucí ekonomice v posledních letech již tradiční lokalitou pro podnikání, nicméně PointPark Žilina je pro nás novou lokalitou. Jako kvalitní logistický park podporuje naše budoucí plány na high-end logistická řešení v této oblasti, a to jak pro FMCG klienty, tak pro místní průmyslovou výrobu. Díky této nové lokalitě můžeme nabídnout celou škálu logistických služeb od skladování až po distribuci v rámci celého Slovenska z jednoho strategického dopravního uzlu, stejně jako to děláme ve zbytku Evropy,“ podotýká výkonný ředitel DB Schenker Slovakia Dietmar Schmickl.

„Z dlouhodobého hlediska je strategií P3 expandovat na Slovensku mimo Bratislavu a soustředit se na lokality jako je Trnava, Žilina, Prešov, Košice a další místa preferovaná našimi klienty. Žilinský region je jedním ze strategických průmyslových a dopravních uzlů Slovenska a díky přítomnosti automobilové společnosti Kia je populární především pro subdodavatele automobilového průmyslu, stejně jako Bratislava, která má Volkswagen, a Trnava, kde se nachází Peugeot. Díky nízké míře neobsazenosti a celkovému nedostatku moderních skladových prostor vidíme v této oblasti velký potenciál, dodává výkonný ředitel P3Peter Bečár.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!