Český FM zahájil rok oslav výročí | E15.cz

Český FM zahájil rok oslav výročí

30. prosince 2008 • 00:00
Tradiční setkání odborníků z oblasti facility managementu, které se koná pravidelně na počátku listopadu pod názvem Týden FM, má za sebou již osmý ročník. Jeho hlavním mottem bylo tentokrát „Nevyšlapané cesty“ a nálada všech účastníků hlavního jednání, workshopu, odborné exkurze i slavnostního večera byla loni o něco slavnostnější než v minulých letech.

Týden FM totiž odstartoval oslavy 10. výročí facility managementu v České republice. Pestrá přednášková část a workshop uskutečněné v hotelu Olympik-Artemis byly zhodnocením dosavadních zkušeností facility managementu na území České republiky z předchozích let a dále výhledem do let budoucích především proto, že rok 2009 bude pro FM v České republice rokem jubilejním. Velký zájem a následné výborné hodnocení zaznamenalo zejména vystoupení zahraničního hosta Cathy Yang, ředitelky v současné době nejvyšší budovy světa TaiPei 101, Tchaj-wan. Přednáška byla na téma Mrakodrap TaiPei 101 a facility management. Účastníci TFM rovněž hodnotili kladně oborově přínosnou exkurzi do multifunkčního areálu Eden v pražských Vršovicích.

#####Vrcholem bylo udílení cen

Vrcholem Týdne FM byl slavnostní večer v Kaiserštejnském paláci spojený tak jako každoročně s vyhlášením FM AWARDS. Cenu v kategorii Projekt roku v oblasti facility managementu 2008 získala společnost ISS Facility Services s. r. o. za projekt: Hewlett-Packard, IFS (Integrated Facility Services). Cena byla udělena za mezinárodní realizaci rozsáhlého projektu v celkem 50 zemích, kterým se podařilo zavést standardizaci služeb facility managementu v pobočkách Hewlett-Packard po celém světě, a to i za cenu rozsáhlých lokálních odchylek. Porota ocenila rovněž výjimečnost tohoto projektu. Nominace do soutěže na osobnost FM roku 2008 ani cena v této kategorii nebyly uděleny. Cenu v kategorii Studentská práce roku 2008 v oblasti facility managementu získal Martin Kaleta za studentskou práci: Analýza stavby z pohledu efektivního využití moderních technologií úspor energií. Cena byla udělena za komplexnost a obsáhlost práce, za ukázku návodu rychlého, zjednodušeného výpočtu, ale rovněž za rozsáhlou teoretickou část mapující oblast energetiky. Porota ocenila rovněž detailní zpracování jednoho konkrétního bytového projektu v Ostravě.

#####Roste počet zájemců o studium

Odborníky z řad FM potěšil nárůst zájmu mladé generace o studium FM na vysokých školách v ČR dokumentovaný i zaslanými studentskými pracemi do této soutěže a potvrzující přínosnost a opodstatněnost oboru FM. Ocenění FM Awards 2008 představenstvo IFMA CZ udělilo Tomáši Polákovi za dlouhodobý přínos v oblasti facility managementu. Tak jako v předchozích ročnících byl dán prostor pro sdílení zkušeností a poznatků z praxe, z toho je patrné, že VIII. ročník Týdne FM byl určen jednak pro členy IFMA CZ, ale také pro širokou odbornou veřejnost včetně manažerských profesí oboru FM.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!