BMW mezi bazény | E15.cz

BMW mezi bazény

Špičkový bazén je jako špičkové auto. Nevěříte? Tak si představte vaše vysněné auto a váš vysněný bazén. Líbí se vám již na první pohled, jeho design je potěchou pro oko, jste na něj hrdí, a v duchu doufáte, že vám ho vaši přátelé budou závidět. Vždy se do něj těšíte, a pokud jste v něm, nechce se vám ven. Na povrchu je vše elegantní, uhlazené, ale přesto uvnitř šlape moderní výkonná technologie, na kterou je vždy spoleh. Vše působí luxusně a přesto je to dokonale funkční, praktické a vyřešené do posledního detailu. Navíc vše je tak technologicky vyspělé, že se téměř nemusíte starat o údržbu. Nezbývá než pozvat přátele na projížďku. Nebo na skvělou party u bazénu?

Pokud jste už našli vaše auto snů, je na čase začít hledat i takový bazén. Stejně jako je Německo kolébkou špičkových aut, je Francie kolébkou špičkových bazénů. Postupem času se pro technologicky nejvyspělejší bazény s kompaktní bezpotrubní filtrací vžil dokonce název „francouzký bazén“.

Technologii „bezpotrubní filtrace“, která u bazénu umožní kombinovat bezúdržbovost s vysokou kvalitou a designovou vytříbeností, ve Francii vynalezl a patentoval Jean Desjoyaux, jehož rodinná firma je dnes světovou bazénovou jedničkou. Značka Desjoyaux je mezi bazény tím, čím je BMW mezi auty. Lidé si jí volí nejen kvůli designu, ale i díky špičkové technologii.

V čem se tedy kromě luxusního designu bazény Desjoaux liší od ostatních bazénů?
Běžný bazén, tak jak ho většinou známe, je vlastně veliká nádoba plná vody, do které vedou různé přívody a vývody, kudy voda proudí do opodál umístěného složitého zařízení. Tam se čistí v pískových filtrech, případně i ohřívá, a dalším potrubím se vrací zase zpět. Celá tato soustava samozřejmě časem stárne a jakákoliv závada na potrubí vyžaduje zejména u větších bazénů složitou opravu, často i rozkopání celého bazénu či zahrady. Díky složitosti systému je také pravděpodobnost úniku vody z bazénu či z potrubí poměrně vysoká.

„Francouzský bazén“ oproti tomu nemá jediný vývod ani přívod vody, který by stavbu a následnou údržbu bazénu komplikoval. Systémem ztraceného bednění je vytvořen libovolný tvar bazénu, vybetonujete a umístíte dovnitř na míru vyrobený „liner“, který odsáním vzduchu přesně přilne na stěny a vytvoříte tak z jednoho kusu dno i stěny bazénu. A to bez jediné škvírky, vpustě či výpustě, kde by v budoucnu mohl vzniknout problém. Výhodou je i fakt, že v případě potřeby je možné „liner“ kdykoliv rychle vyměnit a váš bazén bude zase jako nový. Životnost takového bazénu je takřka neomezená.

Říkáte si, jak ale budu vodu filtrovat, jak ji budu čistit a co když jí budu chtít i ohřívat? A tady je právě to tajemství bazénu Desjoyaux. A sice jednotka bezpotrubní filtrace. Tato kompaktní jednotka, zavěšená na okraji jako lodní motor, či vestavěná do stěny bazénu, zvládne vše, na co jiné bazény potřebují velké zázemí a spoustu potrubí. Vše se pak odehrává v jednom místě, žádné díry do bazénu, nulové riziko úniku vody, plně automatický a téměř bezúdržbový chod. Jednotka je vybavena dvěma kloubovými tryskami, perličkou a LED světlem. Může být ale doplněna i protiproudem a různými typy ohřevu. A to vše v jednom.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!