Volkswagen zvýšil zisk i prodeje, Škoda ho následovala

Německá automobilka Volkswagen vytvořila v prvním pololetí provozní zisk 6,49 miliardy eur (asi 166 miliard korun). To je proti zisku 6,09 miliardy eur ve srovnatelném období loňského roku nárůst o téměř sedm procent. Dceřiná Škoda Auto provozní zisk zvedla o devět procent na 449 milionů eur.

 Volkswagen
26.7.2012 11:23   |  

Největší automobilka v Evropě za lepší hospodaření vděčí hlavně rekordnímu odbytu. Tržby celé skupiny v pololetí dosáhly 95,38 miliardy eur (asi 2,4 bilionu korun), což je meziroční nárůst o 22,6 procenta.

Prodeje celé skupiny dosáhly 4,64 milionu vozů a meziročně tak stouply o 12,4 procenta. Mladoboleslavská automobilka prodala 408 tisíc automobilů a její odbyt tak rostl ještě nepatrně více.

Na rozdíl od řady jiných automobilek v Evropě Volkswagen těží z bohaté geografické rozmanitosti. Firma se například etablovala na trzích v Brazílii, Číně a Spojených státech, kde automobilový trh prochází odlišným vývojem než v Evropě.


Čtěte také:

Toyota v pololetí nejspíš sebrala GM pozici jedničky trhu

Volkswagen převezme automobilku Porsche, jeho akcie posilují


Růst zájmu automobilka registruje o sportovně-užitkové modely Volkswagen Tiguan anebo Audi Q3, dobře se ale prodává i sedan Audi A6. Volkswagen zároveň potvrdil výhled na zbytek letošního roku a nadále počítá s růstem tržeb. Provozní zisk by se ale měl udržet zhruba na loňské úrovni, kdy byl na rekordu.

Pololetní výsledek je nepatrně lepší, než předpokládali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru počítali s provozním ziskem 6,41 miliardy eur.

Volkswagen ale podle agentury Reuters patrně nebude imunní vůči dopadům současné krize v eurozóně. V jejím důsledku se totiž snižuje poptávka spotřebitelů, což výrobce aut nutí hledat pobídky k prodeji. Většinou jsou to slevy.

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web