Volkswagen zvýšil zisk i prodeje, Škoda ho následovala

Německá automobilka Volkswagen vytvořila v prvním pololetí provozní zisk 6,49 miliardy eur (asi 166 miliard korun). To je proti zisku 6,09 miliardy eur ve srovnatelném období loňského roku nárůst o téměř sedm procent. Dceřiná Škoda Auto provozní zisk zvedla o devět procent na 449 milionů eur.

 Volkswagen
26.7.2012 11:23   |  

Největší automobilka v Evropě za lepší hospodaření vděčí hlavně rekordnímu odbytu. Tržby celé skupiny v pololetí dosáhly 95,38 miliardy eur (asi 2,4 bilionu korun), což je meziroční nárůst o 22,6 procenta.

Prodeje celé skupiny dosáhly 4,64 milionu vozů a meziročně tak stouply o 12,4 procenta. Mladoboleslavská automobilka prodala 408 tisíc automobilů a její odbyt tak rostl ještě nepatrně více.

Na rozdíl od řady jiných automobilek v Evropě Volkswagen těží z bohaté geografické rozmanitosti. Firma se například etablovala na trzích v Brazílii, Číně a Spojených státech, kde automobilový trh prochází odlišným vývojem než v Evropě.


Čtěte také:

Toyota v pololetí nejspíš sebrala GM pozici jedničky trhu

Volkswagen převezme automobilku Porsche, jeho akcie posilují


Růst zájmu automobilka registruje o sportovně-užitkové modely Volkswagen Tiguan anebo Audi Q3, dobře se ale prodává i sedan Audi A6. Volkswagen zároveň potvrdil výhled na zbytek letošního roku a nadále počítá s růstem tržeb. Provozní zisk by se ale měl udržet zhruba na loňské úrovni, kdy byl na rekordu.

Pololetní výsledek je nepatrně lepší, než předpokládali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru počítali s provozním ziskem 6,41 miliardy eur.

Volkswagen ale podle agentury Reuters patrně nebude imunní vůči dopadům současné krize v eurozóně. V jejím důsledku se totiž snižuje poptávka spotřebitelů, což výrobce aut nutí hledat pobídky k prodeji. Většinou jsou to slevy.

Autor článku: čtk, bru

E15.cz je díky vašim hlasům ve finále ankety Křišťálová Lupa. Podpořte nás prosím ještě v závěrečném kole. Děkujeme!

Komentáře

Čtěte také

Sikorskiho „diplomatická sebevražda“? Za slova o Putinovi zřejmě skončí

Sikorskiho „diplomatická sebevražda“? Za slova o Putinovi zřejmě skončí

Politická kariéra Radoslawa Sikorského nabrala rychlý spád. Polská premiérka Ewa Kopaczová ho chce zbavit funkce předsedy dolní komory polského parlamentu. Důvodem je prý… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web