Volkswagen Golf Variant: kombík sedmé generace odhalen | E15.cz

Volkswagen Golf Variant: kombík sedmé generace odhalen

Jiří Duchoň

Značka Volkswagen uvolnila první oficiální snímky ke svému novému kombi odvozenému ze sedmé generace řady Golf.

Už už by se chtělo hovořit o této novince jako o „sedmé generaci modelu Golf Variant“, ovšem varianta kombi se v modelové paletě Volkswagen Golf objevila až v její třetí generaci, tedy v roce 1993, což bylo dva roky po zahájení výroby výchozího hatchbacku Golf III. Se stejným odstupem přišel také Golf Variant IV (od roku 1999), zatímco Golf Variant V se představil až roku 2007, tedy plné čtyři roky po náběhu Golfu V.

Tuto tradici nejprve porušil dosud nabízený Volkswagen Golf Variant VI, jenž se začal v Evropě prodávat už koncem května 2009, tedy jen několik měsíců po hatchbacku Golf VI. A na tuto tradici navazuje také sedmá generace, takže vám nyní můžeme představit nový Volkswagen Golf Variant VII. Na snímcích vidíme zřejmě lépe vybavený vůz se zážehovým motorem TSI a velkými litými ráfky.

Podobně jako u mezigeneračního srovnání výchozího hatchbacku, ani v případě tohoto kombíku se nic radikálního neudálo. Nejvýraznější změnou je pojetí zadních sdružených svítilen, které jsou v řadě Golf Variant vůbec poprvé dvoudílné, svisle dělené a odkazují spíše na jiné modely Volkswagenu včetně Passatu Variant než na Golf Variant předchozí generace.

Sloupky D jsou i nadále masivní, ale tvarování přilehlých okének i okna ve výklopné zádi je poněkud hranatější než dosud. O pohonných jednotkách ani cenách zatím nebyla řeč, ale lze předpokládat, že nabídka motorů bude kopírovat výchozí hatchback Volkswagen Golf VII. Půjde tedy o dobře známé, přímovstřikové čtyřválce 1,2 TSI s výkonem 85, nebo 105 koní (63, 77 kW), 1,4 TSI s výkonem 122, nebo 140 koní (90, 103 kW) a diesely 1,6 TDI o výkonu 105 koní (77 kW) a 2,0 TDI s výkonem 150 koní (110 kW).

Výstavka Volkswagenu v sekci Golf bude v Ženevě velmi rozsáhlá. Kromě kombíku Variant na ní uvidíme také další nové verze Golf GTD, Golf GTI, elektromobil e-Golf nebo Golf Hybrid.

Zdroj: AutoRevue.cz

Autor: Jiří Duchoň
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!