Toyota GT86 bude stát osm set tisíc a nebude pro každého

V Barceloně jsme se účastnili představení nové sportovní zbraně Toyoty – modelu GT86. O tom, jak na nás vůz zapůsobil, vás budeme informovat v nejbližších hodinách. Teď jen několik zajímavých faktů z tiskové konference.

 Toyota GT86
24.5.2012 11:56   |  

„Ročně se vyrobí 100 tisíc gétéček. V Evropě se bude zcela jistě prodávat nejlépe, 15 tisíc kusů ročně. Dalšími zajímavými trhy budou USA a Japonsko,“ odpověděl na otázku AutoRevue, kde bude o nový sportovní automobil největší zájem, Robert Tickner představitel Toyota Europe.

V Česku se počítá s prodejem 40 kusů v roce 2012 a 100 kusů v roce 2013.

Vůz bude nabízen jen s vyšší výbavou. Bude stát 799 900 korun s manuální převodovkou a 839 900 korun s automatickou převodovkou.


Čtěte také: Fiat chce vyrábět sportovní auta s Mazdou


„Už dnes evidujeme v Česku více než 30 objednávek, řekl Tomáš Vaněk, představitel Toyoty v ČR. A to je také vysvětlení, proč se bude GT86 u nás nabízet jen ve vyšší výbavě - zájem silně překračuje očekávání.

Hlavními zájemci prý budou „dads who dream“, jak zaznělo v Barceloně z úst Roberta Ticknera. Tedy muži středního věku, kteří již vychovali děti a nyní si chtějí užít.

Jistě se po novém voze budou prý ptát ale i majitelé legendárního modelu Celica, předchůdce GT86. Těchto vozů jezdí třeba v Česku stále ještě 687.

Největšími konkurenty sporťáku od Toyoty pak budou VW Scirocco a Peugeot RCZ.

Jaroslav Matějka, Autorevue.cz

Komentáře

Čtěte také

Yellenová: Fed by mohl začít se zvyšováním úrokových sazeb. Po 10 letech

Yellenová: Fed by mohl začít se zvyšováním úrokových sazeb. Po 10 letech

Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová očekává, že Fed v průběhu tohoto roku poprvé po skoro deseti letech zvýší úrokové sazby. Jejich další zvyšování bude jen… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web