Španělka De Villotaová se vážně zranila při testech formule 1

Testovací jezdkyně ve formuli 1 María de Villotaová se vážně zranila při dnešní těžké havárii na letišti v britském Duxfordu. Dvaatřicetiletá členka ruské stáje Marussia narazila na rovince do zaparkovaného kamionu používaného pro přepravu týmového monopostu, podle BBC bojuje v nemocnici o život.

 Jezdkyně Maria de Villotaová
3.7.2012 16:30   |  

Dcera někdejšího pilota F1 Emilia de Villoty si odbyla premiéru v monopostu královské třídy loni v srpnu díky nabídce Renaultu. Letos na jaře ji angažovala Marussia. Dnes usedla za volant monopostu MR-01 vůbec poprvé a testovací jízdy nezvládla.


Čtěte také: Španělsko slaví, ve Valencii vyhrál Alonso


Když se vracela po zaváděcím kole do boxů, náhle zrychlila a v rychlosti kolem 50 km/hod nabourala do nákladního automobilu. Podle svědků Španělka zablokovala zadní kola a ztratila nad vozem kontrolu. Záchranáři ji ihned převezli do nemocnice.

Havárie Maríi de Villotaové v Duxfordu

De Villotaová má zkušenosti například ze španělské formule 3 a také ze seriálu Superleague Formula, kde hájila v roce 2009 barvy Atlétika Madrid. „Zatím nic o jejím stavu nevíme, později vydáme prohlášení,“ uvedla pouze stáj Marussia. Ta vstoupila do formule 1 před třemi lety pod názvem Virgin a v seriálu mistrovství světa zatím nezískala jediný bod. Letos za ni závodí zkušený Němec Timo Glock a francouzský mladík Charles Pic.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mládek: Brusel schválí českou podporu obnovitelných zdrojů do jara

Mládek: Brusel schválí českou podporu obnovitelných zdrojů do jara

Podpora obnovitelných zdrojů uvedených do provozu před rokem 2013 by měla dostat souhlas Evropské komise do dubna příštího roku. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se na tom v… více

Komerční prezentace
Mobilní web